1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. KONESOB’tan Başkan Akyürek’e Ziyaret
KONESOB’tan Başkan Akyürek’e Ziyaret

KONESOB’tan Başkan Akyürek’e Ziyaret

Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan ile makamında görüşen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ahiliğin...

A+A-

Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan ile makamında görüşen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ahiliğin milli kültürün önemli unsurlarından biri olduğunu belirterek, “Esnaflarımız aynı zamanda ticaret ahlakının da birer temsilcileridir” dedi.

KONESOB Ali Osman Karamercan ile Gümrük ve Ticaret İl Müdürü Haşmet Yılmaz, Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ahiliğin milli kültürün önemli unsurlarından biri olduğunu söyledi. Konya’da esnafların toplumumun temel taşlarından olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, esnaf odalarının şehirdeki bütün yatırımlarda ve olumlu gelişmelerde şehir menfaatinin yanında olduğunu dile getirdi. Esnafların aynı zamanda ticaret ahlakının da birer temsilcisi olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, “Hala Kapu Camii civarında, Bedesten’de dükkanını komşusuna emanet eden, kapısını açık bırakan, bin yıllık esnaflık geleneğini yaşatan esnaflarımız var. Onlar Türkiye’ye örnek oluyor. Esnaf ahlakını, esnaf geleneğini, ahilik kültürünü yaygınlaştırmamız gerekiyor. Türkiye olarak gelenekle moderni birleştiren bir çalışma süreci yaşıyoruz. Bu, dünyanın aradığı bir şeydir. Bu yönüyle esnaf teşkilatlarımız, hem gelişmeye açık, hem de gelenekleri muhafaza eden yapısıyla olmamız gereken modeli bize öğretmiş oluyor. Ahilik Haftası’nın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

KONESOB Ali Osman Karamercan da, esnaf ve sanatkarlara sahip çıktığı için Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür etti. Ahilik kültürü ile yetişen esnaf ve sanayicinin her zaman ayakta kalacağını kaydeden Karamercan, esnaflar olarak ahilik kültürünü devam ettirmek için çalıştıklarını ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT