1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Köprüye Çıkarak İntihar Etmek İsteyen Vatandaşı Diğer Vatandaşlar Kurtardı
Köprüye Çıkarak İntihar Etmek İsteyen Vatandaşı Diğer Vatandaşlar Kurtardı

Köprüye Çıkarak İntihar Etmek İsteyen Vatandaşı Diğer Vatandaşlar Kurtardı

Bilecik’te Hamsu Köprüsü’ne çıkarak intihar etmek isteyen vatandaşı, çevredeki bir vatandaş ikna ederek kurtardı.Edinilen bilgiye göre, B.İ. isimli bir vatandaş, Bilecik merkez Atatürk Bulvarı üzerind...

A+A-

Bilecik’te Hamsu Köprüsü’ne çıkarak intihar etmek isteyen vatandaşı, çevredeki bir vatandaş ikna ederek kurtardı.

Edinilen bilgiye göre, B.İ. isimli bir vatandaş, Bilecik merkez Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan ve Hamsu deresini iki yakasını birbirine bağlayan Hamsu Köprüsü’nün korkuluklarına çıkarak intihar girişimine kalkıştı. Köprü üzerinden geçen Vahit Aydoğdu adlı vatandaş, köprünün dışında korkuluklarda gezerken “Hakkınızı helal edin, atlıyorum” diye seslenen B.İ. isimli vatandaşı fark etti. Vahit Aydoğdu hemen korkulukların arasından bacaklarından yakaladığı şahsın atlamasını engellemeye çalıştı. Bu olay gören diğer vatandaşlar da Aydoğdu’ya yardımcı olunca şahıs yaklaşık 50 metre yükseklikten atlaması engellendi. İntihara kalkışan vatandaş, olayın bildirilmesinin ardından bölgeye gelen polis ekiplerine teslim edildi. Polisler ise bellerindeki kemeri vererek hala tehlikeli bölgede olan B.İ. adılı vatandaşı köprü korkuluklarına bağladılar. Daha sonra olay yerine gelen Bilecik Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri, aletlerde korkuluklardaki teli keserek vatandaşı güvenli bölgeye çektı..

Polis ekipleri tarafından polis otosuna götürülen Bilgili, yüzünü kapatarak sorulara yanıt vermedi. Vatandaşın, maddi sorunları üzerine intihara kalkıştığı iddia edilirken, polis ekipleri olay esnasında çevrede güvenlik şeridi çekerek önlem aldı. Öte yandan bir süre trafiğe kapalı olan Bilecik- Bozüyük karayolu yaklaşık 10 dakika sonra akış verilebildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT