1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Köy Okuluna Kütüphane Kurdular
Köy Okuluna Kütüphane Kurdular

Köy Okuluna Kütüphane Kurdular

Batman’ın Sason ilçesinde, Sason Arapları Eğitim Külttür ve Yardımlaşma Derneği (Sason Arap-Der) üyelerinin topladığı kitaplarla Karayön İlkokulu’na kütüphane kuruldu.Sason Arap-Der yöneticileri ve üy...

A+A-

Batman’ın Sason ilçesinde, Sason Arapları Eğitim Külttür ve Yardımlaşma Derneği (Sason Arap-Der) üyelerinin topladığı kitaplarla Karayön İlkokulu’na kütüphane kuruldu.

Sason Arap-Der yöneticileri ve üyeleri, kendi imkanlarıyla aldıkları ve topladıkları 500’den fazla kitapla, kütüphanesi olmayan Karayön İlkokulu’na kütüphane kurdu. Sason Arap-Der Başkanı Deniz Değirmenci, köy okulundaki öğrencilere kütüphane kurdukları için çok mutlu olduklarını söyleyerek, "Maalesef bazı köylerimiz, bölgelerimiz eğitim konusunda biraz geride kaldı. Okumak isteyen öğrencilerimizin kitap konusunda sıkıntı çekmesi üzücü bir durum. Bizim bu öğrencilerimize desteğimiz Allah’ın izniyle devam edecektir" dedi.

Öğretmen Fahrettin Bozkurt da, "Yaklaşık 7 aydır buradayım, bu köyde özelikle kitap konusunda sıkıntı yaşıyorduk, kitap yoktu. Bizim öğrenciler kitap bulmakta çok zorluk yaşıyorlardı. Şimdi Allah’a şükür kütüphanemiz kuruldu. Öğrencilerimiz artık istediği her kitabı bulabilecek, kütüphane sorunumuz giderilmiş oldu, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim" diye konuştu.

Öğrenciler de kendilerine kütüphane oluşturan Sason Arap-Der yönetimine teşekkür etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT