1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. KTO Başkanı Hiçyılmaz’dan Kandil Mesajı
KTO Başkanı Hiçyılmaz’dan Kandil Mesajı

KTO Başkanı Hiçyılmaz’dan Kandil Mesajı

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Miraç Kandili ile ilgili yazılı bir mesaj yayımladı.Hiçyılmaz mesajında, 15 Mayıs 2014 Cuma gününü 16 Mayıs Cumartesi gününe bağlayan gec...

A+A-

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Miraç Kandili ile ilgili yazılı bir mesaj yayımladı.

Hiçyılmaz mesajında, 15 Mayıs 2014 Cuma gününü 16 Mayıs Cumartesi gününe bağlayan gecede Miraç kandilini idrak etmenin bereketini ve mutluluğunu yaşama imkânının bulunacağını ifade etti.

Hiçyılmaz, mesajını şu ifadelerle sürdürdü:

“Bu gece, Sevgili Peygamberimiz (SAV)’in insanlığı İslâm’a davet sürecinin en zor ve kederli yıllarında, bir gece Mescid-i Haram’dan, Mescid-i Aksâ’ya, oradan da zaman ve mekân ölçülerini aşarak, Yüce Mevla’nın sonsuz güç ve kudretini müşahede etmek için semaya yaptığı manevî bir yolculuğun yıl dönümüdür. İnsanlığın huzur, barış ve mutluluğa erişmesi için fırsat olan bu müstesna gecede; birlik ve beraberlik duygularının pekişmesini, dargınlıkların unutulmasını temenni ediyorum. Bu mübarek gecede edeceğimiz duaların, İslam aleminin birlik ve beraberliğine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm üyelerimizin, Kayserililerin ve İslam aleminin Miraç Kandilini kutluyor, herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT