1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ‘Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma’ Finali Çanakkale’de Yapıldı
‘Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma’ Finali Çanakkale’de Yapıldı

‘Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma’ Finali Çanakkale’de Yapıldı

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü nedeniyle, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma’ yarışmasının finali Çanakkale’de yapıldı...

A+A-

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü nedeniyle, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma’ yarışmasının finali Çanakkale’de yapıldı. Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması’nın Türkiye birincisi Giresun’dan Hilal Bekdemir oldu.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde yapılan yarışma finaline Çanakkale İl Müftü vekili Alaadin Tosun’un yanı sıra çok sayıda öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Tüm iller arasında yapılan yarışma finaline 7 kişi kaldı. Finalistler son kez sahneye çıkarak jüri önünde Kur’an-ı Kerim okudu. Genç finalistlerin oldukça heyecanlı oldukları seslerine yansırken, salonda bulunan vatandaşlar yarışmacıların heyecanını yenmeleri için alkışlarla destek oldu.

Çanakkale Müftü Vekili Alaadin Tosun, “ Diyanet İşleri Başkanlığımız her yıl kuran kurslarında okuyan öğrencilerimiz arasında, her bölgede yarışmalar tertip ediyor. İl önce ilçeler, Onda sonra il geneli, daha sonra iller kendi arasında ve son olarak da bölge yarışmaları yapılıyor. Türkiye’de 7 tane kardeşimiz, öğrencimiz finale kaldı ve şuanda ilimizde bu yarışma yapılmaktadır. Başkanlığımız Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü olması hasebiyle bu sene Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma yarışmasını Çanakkale ilimizde tertip etmiştir. Başkanlığımıza teşekkür ediyoruz bu hareketlerinden dolayı. Öğrencilerimiz Kur’an-ı Kerim-i hepsi birbirinden güzel okuyor. İlk 3’ e giren öğrencilerimize başkanlığımız tarafından hediye takdim edilecektir” dedi.

‘Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma’ yarışmasında Türkiye birincisi Giresun’dan Hilal Bekdemir, ikincisi Kahramanmaraş’tan Şerifenur Kazancı ve üçüncüsü ise İstanbul’dan Tayland asıllı Missindrawati Krado oldu. Ödül olarak birinciye 5, ikinciye 4, üçüncüye 3 Cumhuriyet altını verilirken, diğer finalistlere ikişer Cumhuriyet altını ve çeşitli ödüller takdim edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT