1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Kuzeydoğu’nun Dikey Dünyasını Yazdı
Kuzeydoğu’nun Dikey Dünyasını Yazdı

Kuzeydoğu’nun Dikey Dünyasını Yazdı

Erzurum GHSİM’nin dağcılık antrenörü Çetin Bayram, Erzurum Valilği ve KUDAKA’nın destekleriyle 25 buz tırmanış şelalesinin kaya rotalarını belirten rehber kitabı yazdı. Bayram, kitabına ‘Kuzey Doğu’nu...

A+A-

Erzurum GHSİM’nin dağcılık antrenörü Çetin Bayram, Erzurum Valilği ve KUDAKA’nın destekleriyle 25 buz tırmanış şelalesinin kaya rotalarını belirten rehber kitabı yazdı. Bayram, kitabına ‘Kuzey Doğu’nun Dikey Dünyası’ ismini verdi.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde dağcılık ve doğa sporları antrenörü olarak görev yapan Çetin Bayram, ‘Kuzeydoğu’nun Dikey Dünyası’ isimli kitap çıkardı. Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak ve KUDAKA’nın destekleriyle çıkan kitapta Uzundere İlçesinde bulunan 25 adet buz tırmanış şelalesinin ve bölgedeki kaya rotaları belirtiliyor. Dağcılık Antrenörü Çetin Bayram, “Erzurum Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak, GHSİM Müdürümüz Fuat Taşkesenligil ile KUDAKA’nın destekleriyle çıkardığımız kitapta 25 buz tırmanış şelalesi ve kaya rotaları bulunuyor” dedi. Dünya Dağcılar Birliği (UIAA), Erzurum Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in destekleriyle Uzundere’de Dünya Buz Tırmanışı Festivali düzenlemişti. Bu festival Türkiye Dağcılık Federasyonu’na ilham kaynağı oldu ve Dağcılık Federasyonu da, geçtiğimiz hafta Uzundere İlçesinde Dağcılık Eğitim Kampı’nın Buz Festivali’nde belirlenen kaya rotalarında gerçekleştirdi. Kitaba Atak Arama Kurtarma Kulübü de sponsor oldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT