1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. "Let’s Do İt!" Ekkinliği Eskişehir’de De Gerçekleşti
"Let’s Do İt!" Ekkinliği Eskişehir’de De Gerçekleşti

"Let’s Do İt!" Ekkinliği Eskişehir’de De Gerçekleşti

Dünyada, 112 ülkede 11 milyon insan temiz bir dünya hayaliyle, “Let’s do it!” (hadi yapalım) etkinliğin Eskişehir’de de bir grup genç tarafından gerçekleştirildi.Gençler, Tepebaşı Belediyesi’nin verdi...

A+A-

Dünyada, 112 ülkede 11 milyon insan temiz bir dünya hayaliyle, “Let’s do it!” (hadi yapalım) etkinliğin Eskişehir’de de bir grup genç tarafından gerçekleştirildi.

Gençler, Tepebaşı Belediyesi’nin verdiği destekle Musaözü Göleti yakınındaki mesire yerinde bulunan atıkları topladı. Gençlerin topladığı atıklar, Tepebaşı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanları tarafından teslim alındı. “Edirne’den Kars’a memleketi bir günde temizliyoruz” ve “Hadi yapalım Eskişehir!” sloganıyla harekete geçen gençler adına konuşan Kadri Çekiç; dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi, Eskişehir’de de bir araya gelerek kolları sıvadıklarını belirtti. Amaçlarının 350 milyon gönüllüye ulaşmak ve dünyayı eskisi gibi pırıl pırıl ve sağlıklı hale getirmek olduğunu aktaran Çekiç, "Dünyanın tamamının yüzleştiği atık problemine karşı bu problemi çözmek için uğraş gösteren insanları bir araya getirerek, bu probleme dikkat çekmek istiyoruz. Bu etkinlik kapsamında bize destek veren Tepebaşı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne, toplum gönüllülerine ve toplumsal hizmetler kulübüne teşekkür ederiz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT