1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Liseliler Bilgide Yarıştı
Liseliler Bilgide Yarıştı

Liseliler Bilgide Yarıştı

Nur Eğitim ve Kültür Derneği (NUR-DER) gönüllüleri tarafından Bingöl Kültür Merkezi’nde liselerarası bilgi yarışması düzenlendi.Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda NUR-DER Başkanı Tekin Gön...

A+A-

Nur Eğitim ve Kültür Derneği (NUR-DER) gönüllüleri tarafından Bingöl Kültür Merkezi’nde liselerarası bilgi yarışması düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda NUR-DER Başkanı Tekin Gönç selamlama konuşması yaptı. Konuşmanın ardından yarışmaya geçildi. Bilgi yarışmasına Bingöl merkezindeki lise ve dengi okullardan seçilen öğrenciler katıldı. Yarışmada Siyer-i Nebi, Risale-i Nur Külliyatından Rehberler Kitabı ve fıkıhtan sorular soruldu.

Yarışma sonunda birinci olan Karşıyaka Anadolu Lisesi yarışmacılarına birer adet tablet bilgisayar, ikinci olan Endüstri Meslek Lisesi yarışmacılarına birer adet Risale-i Nur Külliyatı ve üçüncü olan Öğretmen Lisesi yarışmacılarına da karma dini eserler seti hediye edildi. Ayrıca yarışmaya katılan tüm yarışmacılara Bingöl İl Müftülüğü tarafından Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT