1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Lojistik Deposu Olası Bir Afete Karşı Hazır Vaziyette
Lojistik Deposu Olası Bir Afete Karşı Hazır Vaziyette

Lojistik Deposu Olası Bir Afete Karşı Hazır Vaziyette

AFAD Malatya İl Müdürü Hamza Demiralp, olası bir afet durumu için hazır vaziyette bekletilen Lojistik Deposu hakkında bilgiler verdi.Malatya’da bulunan ve olası bir afet durumu için hazır vaziyette be...

A+A-

AFAD Malatya İl Müdürü Hamza Demiralp, olası bir afet durumu için hazır vaziyette bekletilen Lojistik Deposu hakkında bilgiler verdi.

Malatya’da bulunan ve olası bir afet durumu için hazır vaziyette bekletilen Lojistik Deposu’nun içerisinde her türlü materyal bulunduruluyor. Malatya Acil ve Afet Durumu (AFAD) İl Müdürü Hamza Demiralp, Lojistik Deposu içerisinde sağlık malzemeleri, giyim, ulaşım ve yaşam malzemeleri gibi birçok önemli ihtiyaç ürünün bulunduğunu belirtti.

Daha önce tekstil atölyesi olarak kullanılan alanı depoya çevirdiklerini, bin metrekarelik alanın teknik anlamda donatılarak depo haline getirildiğini belirten Demiralp, Lojistik Deposu’nun 24 saat hizmet verdiğini kaydetti. Demiralp, “Depoya gelen malzemeleri kontrol edip, teslim alarak barkotluyoruz. Sonrasında ise bu malzemeler talep halinde kullanılıyor. Şu anda afet durumu olmadığı için, buraya gelen malzemelerin sirkülasyonunu sağlamak, yakın zamanda atıl durumda kalmasını önlemek için zaman zaman ilimizde ikamet eden vatandaşların da kullanımına sunuyoruz. Buradaki malzemeleri devletimiz ile bazı hayır kurumları ve büyük firmalar karşılıyor. Depomuzda Kızılay, Birleşmiş Milletler tarafından gönderilen malzemeler de var. Sağlık malzemeleri başta olmak üzere depomuzda arama kurtarma malzemeleri, ulaşım, yaşam malzemeleri her türlü malzeme bulunuyor” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT