1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Lünet Optik 63. Yılını Kutladı
Lünet Optik 63. Yılını Kutladı

Lünet Optik 63. Yılını Kutladı

Ankara Sanayi Odası üyesi Lünet Optik 63. yaşını Tunalı Hilmi şubesinde düzenlenen törenle kutladı. Törene Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, Türkiye Sağlı...

A+A-

Ankara Sanayi Odası üyesi Lünet Optik 63. yaşını Tunalı Hilmi şubesinde düzenlenen törenle kutladı. Törene Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası Başkanı Metin Demir, Lünet Optik Genel Müdürü Sadık Arıkan katıldı.

Törende bir konuşma yapan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, LünetOptik’in Ankara’da optik sektörünün öncü kuruluşlarından biri olduğunu belirterek, "Firmalarımızı uzun süre yaşatmalı ve büyütmeliyiz. Ülkemizde maalesef firmalarımız kolay kolay büyüyemiyor. Amerika bugün dünyanın en kuvvetli ülkesi ise firmaları büyük ve güçlü olduğu için. Önümüzdeki dönemde umarım firmalarımız daha çok istihdam yaratabilecekleri bir döneme girerler. Lünet Optik’i sadece Ankara markası olarak değil Türkiye markası olarak, dünya markası olarak görürüz’’ diye konuştu.

Lünet Optik Genel Müdürü Sadık Arıkan ise Ankara markası olan Lünet Optik’in 1952 yılında babası Tuncer Arıkan tarafından kurulduğunu belirtti. Arıkan, ‘’1952 yılında başlayan bu serüvenin 63. yılını kutluyoruz. Dededen toruna dedik, babamdan aldığım optikçilik mesleğini bundan sonra da dedesinin ismini büyük bir onurla taşıyan oğlum Tuncer Arıkan devralacaktır. O da inşallah Lünet Optik ismini ve bayrağını bundan sonra ilerideki bir yarım asır daha taşıyacağını ümit ediyorum. Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız, mutluğumuzu paylaştığınız için bütün dostlarıma, arkadaşlarıma, hepinize çok teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

Konuşmalardan sonra ASO Başkanı Nurettin Özdebir, TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, SEİS Başkanı Metin Demir ve Lünet Optik Genel Müdürü Sadık Arıkan ile birlikte Lünet Optik’in 63. yıl pastasını kesti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT