1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Maaşını Alamayan Maden İşçilerine CHP’den Hukuki Destek Sözü
Maaşını Alamayan Maden İşçilerine CHP’den Hukuki Destek Sözü

Maaşını Alamayan Maden İşçilerine CHP’den Hukuki Destek Sözü

Tavşanlı’da maaşlarını alamadıklarını ileri süren bir grup maden işçisi Cumhuriyet Halk Partisi Tavşanlı İlçe Teşkilatı’na giderek destek istedi.Tavşanlı’ya bağlı Tunçbilek Beldesinde özel bir maden f...

A+A-

Tavşanlı’da maaşlarını alamadıklarını ileri süren bir grup maden işçisi Cumhuriyet Halk Partisi Tavşanlı İlçe Teşkilatı’na giderek destek istedi.

Tavşanlı’ya bağlı Tunçbilek Beldesinde özel bir maden firmasından çalışan yaklaşık 90 kişinin maaşlarını alamadığı iddia edildi. Bu çerçevede bir grup işçi CHP Tavşanlı İlçe Teşkilatı’na giderek hukuki destek istedi.

CHP Tavşanlı İlçe Başkanı Bülent Benli ve Avukat Ali İhsan Bakır ile görüşen işçiler partiden hukuki destek sözü aldı.

İşçiler adına bir açıklama yapan Emin Heybel, 90 işçi arkadaşıyla birlikte 6 aydır maaş alamadıklarını söyleyerek, “Maaş alamamak bizleri çok büyük sıkıntıya sokuyor. Hakkımızı aramak istiyoruz. Bunun için CHP Teşkilatı’ndan hukuki destek sözü aldık. İnşallah bu sıkıntımız bir an önce çözüme kavuştur” ifadelerini kullandı.

Bu arada CHP Kütahya Milletvekili Adayı Fazıl Kasap’ın da işçilere her türlü desteği sağlamaya hazır olduğu ve konunun takipçisi olacağını söylediği öğrenildi. (İÖ-EFE)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT