1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Malatya “Bilim Adamları” Yetiştiriyor
Malatya “Bilim Adamları” Yetiştiriyor

Malatya “Bilim Adamları” Yetiştiriyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yeni bir SODES Projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında Malatya’da kendi alanında bir ilk olarak kurulan Bilim Merkezi, düzenl...

A+A-

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yeni bir SODES Projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında Malatya’da kendi alanında bir ilk olarak kurulan Bilim Merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde kurulan Bilim Merkezi’nin açılış törenine Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İhsan Gençay, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Nurcan Berber, Yeşilyurt Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, şube müdürleri ile öğrenciler katıldı.

Törende bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdür Vekili Nurcan Berber, Kalkınma Bakanlığı SODES programları kapsamında Malatya Valiliği’nin koordinasyonunda ve Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle “Malatya Bilim Adamlarını Yetiştiriyor” Projesini başlattıklarını kaydetti. Proje kapsamında fen, matematik, biyoloji gibi alanlarda çeşitli ürünlerin yer aldığı Bilim Merkezi’ni hizmete sunduklarını belirten Berber, “Merkezin özellikle öğrencilerimizin ilgisini çekeceğine ve derslerine olumlu katkılar sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

TÜM İLK VE ORTAOKULLAR ZİYARET EDECEK

Bilim Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlikler ve pratik uygulamaların birim sorumlularının denetiminde yapılacağını anlatan Berber, “Öğrencilerimizin teorik bilgileri, somut pratik uygulamalarla daha da anlamlı hale gelecek; temel bilimlere karşı merak ve öğrenme hevesleri artacaktır. Oluşturduğumuz program kapsamında ilk ve orta dereceli tüm okullarımızın bir merkezi ziyaret etmeleri sağlanacaktır, ayrıca tüm vatandaşlarımızın çocuklarıyla birlikte bu merkezi ziyaret etmelerini bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Daha sonra açılış kurdelesi kesilerek, Bilim Merkezi gezildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT