1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Malatyalılar Derneği Başkanı Ateş’den Başkan Ceylan’a Ziyaret
Malatyalılar Derneği Başkanı Ateş’den Başkan Ceylan’a Ziyaret

Malatyalılar Derneği Başkanı Ateş’den Başkan Ceylan’a Ziyaret

Ege Bölgesi Malatyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Nüvit Ateş, Muğla ile Malatya arasında kurulan dostluk köprüsünü daha da genişletmek ve kültürel köprü oluşturmak amacıyla Köyceğiz Beledi...

A+A-

Ege Bölgesi Malatyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Nüvit Ateş, Muğla ile Malatya arasında kurulan dostluk köprüsünü daha da genişletmek ve kültürel köprü oluşturmak amacıyla Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan’ı makamında ziyaret etti.

Belediye Başkanı Ceylan’a Malatya’nın ünlü kayısısını hediye eden Ege Bölgesi Malatyalılar Derneği Başkanı Ateş yaptığı açıklamada, Malatya’nın tarihi, turistik yörelerini, tarımı ve ünlü kayısısını anlattı. Malatya ile Muğla’nın kardeş olduğunu, her yıl bu kardeşliğin sürmesi ve daha da genişlemesi için Başkan Kamil Ceylan’ı Malatya’ya davet etti.

Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan ise, Başkan Nüvit Ateş’e, Köyceğiz’in tarihi ve turistik yörelerini, Sultaniye kaplıcalarını, narenciyesini anlatıp, Malatya’dan gelecek misafirleri ağırlamaktan son derece mutlu olacağını bildirdi. Ayrıca Toparlar Mahallesi’nde bulunan ünlü Atlı Han’ın sahibi Haydar Yücel’i çok sevip saydığını belirterek, iki kentin dostluğunun sürmesini diledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT