1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Malkara’da Hıdrellez Coşkusu Yaşandı
Malkara’da Hıdrellez Coşkusu Yaşandı

Malkara’da Hıdrellez Coşkusu Yaşandı

Türkiye’nin birçok bölgesinde çeşitli etkinliklerle kutlanan baharın müjdecisi olarak kabul edilen Hıdrellez, Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde de renkli görüntülere sahne oldu. Geleneksel Hıdrellez Şenli...

A+A-

Türkiye’nin birçok bölgesinde çeşitli etkinliklerle kutlanan baharın müjdecisi olarak kabul edilen Hıdrellez, Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde de renkli görüntülere sahne oldu. Geleneksel Hıdrellez Şenlikleri’ne akın eden binlerce vatandaş, Karaidemir Baraj Sahili kenarında davul zurna eşliğinde doyasıya eğlendi.

Her yıl Mayıs ayının ilk haftasında düzenlenen Malkara’nın en köklü Geleneksel Evrenbey Hıdırellez Şenlikleri, bu yıl da Hasan ve Gözde Can ailesi ev sahipliğinde coşkulu bir kutlamayla gerçekleştirildi. Hasan Can ve eşi Gözde Can, Hıdırellez Şenliği’ne katılan misafirleri tek tek karşıladı. Şenlikte, orkestra ekibinin canlı performansı eşliğinde vatandaşlar doyasıya eğlendi.

Gün boyu devam eden şenlikler sonunda açıklama yapan Soykan Demir Doğrama iş yeri sahibi Hasan Can, “Bu yıl şenlikleri eşimle beraber üstlendik. Katılım bir hayli yoğundu, vatandaşlarımız doyasıya eğlenerek güzel bir gün geçirdi. Biz de bunu başarılı şekilde sağladıysak ne mutlu. Davetimize yanıt verip katılım sağlayan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” diyerek memnuniyetini ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT