1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. "Malnutrisyon Ve Klinik Etkileri" Sempozyumu
"Malnutrisyon Ve Klinik Etkileri" Sempozyumu

"Malnutrisyon Ve Klinik Etkileri" Sempozyumu

Adana Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ile Adana Numune Araştırma Hastanesi Nütrisyon Timi’nin Bilimsel Planlamasını yaptığı ve Nestle Health Science Türkiye’nin koşulsuz organizasyon katkıl...

A+A-

Adana Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ile Adana Numune Araştırma Hastanesi Nütrisyon Timi’nin Bilimsel Planlamasını yaptığı ve Nestle Health Science Türkiye’nin koşulsuz organizasyon katkılarıyla “Malnutrisyon ve Klinik Etkileri” sempozyumu Adana Hekim Evi’nde gerçekleştirildi.

Adana İl Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, açılış konuşmasında Malnutrisyonlu hastalarda iyileşme süreçleri ve sağlık harcamalarına negatif etkilerini vurguladı.

Sempozyumun organizasyon sorumlusu Adana Numune Eğitim Araştırma Hastanesi Onkoloji Kliniği Eğitim - İdari Sorumlu Hekimi ve Nütrisyon Ekibi Başkanı Doç. Dr. Timuçin Çil ise Onkoloji hastaları başta olmak üzere tüm kliniklerde Malnutrisyonlu hastalara sıklıkla karşılaşıldığını tedavi başarıları ve iyileşme süreçlerine olumsuz etki ettiğini söyledi.

Adana’daki farklı hastanelerden yaklaşık 110 sağlık mensubunun katıldığı toplantı 5 farklı oturumda 12 farklı konuşmacının sunumlarıyla katılımcılardan alınan sorulara verilen cevaplarla interaktif hale getirilerek tamamlandı.

Malnutrisyon ve Klink etkileri sempozyumu kapanış konuşmaları ve katılımcılara plaket takdimlerinin ardından sempozyum ile ilgili katılımcılardan gelen pozitif geri bildirimler ile sempozyumun tekrarının yapılması kararlaştırıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT