1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Mardin’de Ahilik Haftası Etkinlikleri
Mardin’de Ahilik Haftası Etkinlikleri

Mardin’de Ahilik Haftası Etkinlikleri

Mardin’de Ahilik Haftası nedeniyle esnafa karanfil dağıtıldı.Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Mardin merkez ve ilçe oda başkanları, Diyarbakırkapı semtinden başlayarak yaklaşık bin esnafın iş ye...

A+A-

Mardin’de Ahilik Haftası nedeniyle esnafa karanfil dağıtıldı.

Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Mardin merkez ve ilçe oda başkanları, Diyarbakırkapı semtinden başlayarak yaklaşık bin esnafın iş yerleri ziyaret ederek kendilerine karanfil verdi. Mardin Odalar Birliği ve meslek odalarının organize ettiği esnaf ziyaretleri etkinliğine, Mardin Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna, Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Doğan Gazan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa İmrak, Mardin Ticaret İl Müdürü Ahmet Bilgiç ve oda başkanları katıldı. Esnaf ziyaretleri etkinliği sırasında, vatandaşların ve esnafın sorunları da dinlendi. Ahilik Haftası’nın tüm esnaf ve sanatkarlara hayırlar getirmesini dileyen Vali Yardımcısı Tuna, "Ahilik Haftası nedeniyle oda başkanlarımızla beraber, esnaflarımızı ziyaret etme kararını aldık. Esnaflarımızı ziyaret sırasında, birer karanfil hediye ediyoruz. Hem onlarla sohbet ediyoruz hem de Esnaf bayramlarını kutluyoruz" dedi.

Gazan ise, "Ahilik geleneği Osmanlı’dan gelmektedir. Ahilik, esnaf ve sanatkarın kardeşliği, birlik ve beraberliği demektir. Bugün esnafımızın bayramını kutluyoruz. Tüm Esnaf ve sanatkarımıza hayırlı olsun" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT