1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Mardin’de Ahilik Kutlamaları Başladı
Mardin’de Ahilik Kutlamaları Başladı

Mardin’de Ahilik Kutlamaları Başladı

Mardin’de 28. Ahilik Haftası kutlamaları başladı.Her yıl 11-17 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası etkinliklerinin startı verildi. Sabah saatlerinde düzenlenen törende ahi kelimesinin ne...

A+A-

Mardin’de 28. Ahilik Haftası kutlamaları başladı.

Her yıl 11-17 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası etkinliklerinin startı verildi. Sabah saatlerinde düzenlenen törende ahi kelimesinin ne anlama geldiği ve ahilik geleneğinin nasıl başladığı hususunda Mardin Ticaret İl Müdürü Ahmet Bilgiç ve Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Doğan Gazan konuşma yaptı. Daha sonra Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Doğan Gazan ve beraberindeki oda başkanlarının yer aldığı kutlama komitesi, Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak’ı ziyaret etti. Komite üyeleri, Ahilik Haftası dolayısıyla gerçekleştirecekleri etkinlikler hakkında Vali Ömer Faruk Koçak’a bilgiler verildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mardin Valisi Koçak, tüm esnaf ve sanatkarların Ahilik Haftası’nı kutladı. Ahiliğin ekonomik ve ticari faaliyetlerin yürütülmesinde iyi ahlak, doğruluk, kardeşlik, yardımseverlik gibi toplumsal değerleri esas aldığını belirten Vali Koçak, esnaf ve sanatkarlığın meslek ahlakı, olgun kişilik, doğruluk ile harmanlayarak ideal yolunda topluma ulaşma yoluna ışık tuttuğunu kaydetti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT