1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Marmaris’te Köpekler Podyuma Çıktı
Marmaris’te Köpekler Podyuma Çıktı

Marmaris’te Köpekler Podyuma Çıktı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde düzenlenen köpek güzellik yarışmasında birbirinden güzel ve bakımlı köpekler dereceye girmek için podyumda ter döktü.Marmaris Belediyesi ve hayvansever derneğinin katkı...

A+A-

Muğla’nın Marmaris ilçesinde düzenlenen köpek güzellik yarışmasında birbirinden güzel ve bakımlı köpekler dereceye girmek için podyumda ter döktü.

Marmaris Belediyesi ve hayvansever derneğinin katkılarıyla Günnücek Milli Parkı’nda düzenlenen köpek güzellik yarışması renkli görüntülere sahne oldu. Küçük dostlar güzelliğin yanı sıra kıyafet ve yetenek kategorilerinde de yarıştı. Yarışmada, köpekler kilogramağırlığına göre sınıflara ayrıldı. 3 kategoride gerçekleştirilen yarışmada dereceye giren köpekler, mama ve kupalarla ödüllendirildi. Kimisi başında kurdelesi, tokasıyla, kimisi üzerinde rengârenk kıyafetlerle, kimisi ise asilliğinden hiçbir şey kaybetmeden podyuma çıktı. yarışmanın geliri Hayvan Rehabilitasyon Merkezine bağışlanırken, barınaktaki hayvanların sahiplenilmesini sağlamak etkinliğin diğer amaçlarındandı.Yarışmada, köpekler kilogramağırlığına göre sınıflara ayrıldı. 0-10kg’da Turgay Gökşin’in köpeği Bıdık, 10-20 kg’da Mete Faks’ın köpeği Orlando, 20 kg ve üstü kategorisinde ise Taner Uysal’ın Şans ismini verdiği köpeği birinci oldu.Dereceye giren köpekler mamalar ve kupalarla ödüllendirildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT