1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Bulgaristan’da Projelerini Tanıttı
Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Bulgaristan’da Projelerini Tanıttı

Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Bulgaristan’da Projelerini Tanıttı

Antalya’nın Manavgat ilçesindeki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Avrupa Birliği 2013-1-BG1-LEO04-00069-2 nolu proje Applied Elektronics / Uygulamalı Elektronik adlı projeleri...

A+A-

Antalya’nın Manavgat ilçesindeki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Avrupa Birliği 2013-1-BG1-LEO04-00069-2 nolu proje Applied Elektronics / Uygulamalı Elektronik adlı projelerinin son toplantısına katılarak, proje ürünlerini diğer ülke ortaklarıyla paylaştı.

Bulgaristan’ın Stara Zagora şehrinde yapılan toplantıya 7 öğretmen 6 öğrenci ile katılan Manavgat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje ekibi toplantı dışındaki zamanlarında ise şehrin tarihi yerlerini gezdi. Proje ekibi ayrıca bölgedeki sanayi işletmelerini de gezerek mesleki eğitimlerine katkıda bulunurken, daha önce İspanya’daki toplantıya 3 öğrenci ve 3 öğretmen, İngiltere’deki toplantıya 3 öğrenci ve 2 öğretmen olarak katıldıklarını belirten proje koordinatörü Muharrem Yalçın, özellikle elektrik-elektronik bölümü öğretmenleri ve öğrencilerinin basit elektrik devreleriyle yaşamı kolaylaştıran aygıtların yapımı konularında mesleki bilgi ve becerilerini geliştirme fırsatı yakaladıklarını belirtti.

Şu anda LED kapı zili ve batarya dolumu ile ilgili elektronik alet yapımı çalışmalarını yaptıklarını belirten Muharrem Yalçın, proje ortağı olan okullarla birlikte, bütünleyici devre ve mikrokontrolcüler kullanarak ev ve arabalar için elektronik devre ve aygıtların tasarım, üretim ve uygulamasını içeren çalışmalar yaptıklarını belirtti. Yalçın, proje sonunda her okulun çalışmalarını ve elde ettiği sonucu proje ürünü olan e-kitap haline getireceğini ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT