1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. EFELER

  4. Mesut Özakcan;"Benim kadar kimse hizmet etmedi"
Mesut Özakcan;"Benim kadar kimse hizmet etmedi"

Mesut Özakcan;"Benim kadar kimse hizmet etmedi"

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Efeler Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Mesut Özakcan, Kardeşköy Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

A+A-

“Sadece bugün değil sizlerle 5 yıldır gönül bağı içerisindeyiz.” diyen Özakcan, Kardeşköy Mahallesi’ne bugüne kadar yapılan hizmetleri anlattı.

“KILIÇDAROĞLU DAHİ BENİM KADAR CHP’YE HİZMET ETMEDİ”

35 yıldır hizmet ettiği partisinden 31 Mart Yerel Seçimlerinde adaylığının engellendiğini belirten Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, “Benim uzun yıllardır hizmet ettiğim partime ihanet ettiğimi söyleyenler var. Ben ihanet etmedim, partim bana ihanet etti. Benim gençliğimi, hayatımı verdiğim, ailemden, işimden fedakarlık yaparak hizmet ettiğim partime şu andaki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı bile benim kadar hizmet etmiş değil. Benim arkamdan aday olmamı engelleyenlerin hiçbirisinin CHP’de benim kadar emeği yok. Mesut Özakcan bugüne kadar kimsenin kulu kölesi olmadı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da dahil. Bundan sonra da olmaz. Ben sadece vatandaşımın emrinde, hizmetinde olurum. Hak, hukuk, adalet diye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 432 kilometre yol yürüdü ama ülkemizin birçok yerinde partisinde adaletsizlik yaşandı. Adaylığımın engellenmesi sadece şahsıma yapılmış haksızlık değil, Efeler halkımıza karşı yapılmış haksızlıktır. Hazreti Ali’nin bir sözü var. ‘Haksızlığa boyun eğerseniz, hakkınızla birlikte şerefinizi de kaybedersiniz.’" dedi. Halkı ittifak adaylarına mahkum etmemek için Demokrat Parti’den aday olduğunu söyledi.

249dfc72fd734b8c5044052d567aa619.jpg

“ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYARAK OY KULLANIN”

Bu yerel seçimin bir parti seçimi olmadığını belirterek sözlerine devam eden Özakcan, ”Demokrasi tarihimizde ilk defa ittifaklarla gidilen bu seçimde hangi aday içinize siniyor? Benim de içime sinmediği için 31 Mart da Demokrat Parti’den aday olarak karşınıza çıktım. Demokrat Parti olarak, Mesut Özakcan olarak bizim hiçbir partiyle ittifakımız yok. Ama Efeler halkımızla ittifakımız var. 5 yıldır sizlere nasıl hizmet ettiysek, sizlerle beraber olduysak önümüzdeki 5 yıl da artarak sizlere hizmet etmeye adayız. Bu nedenle parti bağlarımızı bir kenara koyacağız. Sizlerle birlikte sizlere hizmet edecek başkanı seçeceksiniz. Bu nedenle tercihlerinizi elinizi vicdanınıza koyarak, adayların yaşamını, bugüne kadar ne hizmet yaptıklarını bilerek tercih yapın. 31 Mart’ta halkımızla birlikte demokrasinin ne demek olduğunu, milli iradenin ne demek olduğunu, halk iradesinin ne demek olduğunu tüm Türkiye’ye örnek olacak şekilde göstereceğiz.” diye konuştu.

37d8843d96eebfc20d1fade92ed7f434.jpg

“SİYASET BİR TERBİYE İŞİDİR”

Ailesi üzerinden kendisine iftira atanları eleştiren Özakcan,”İftira atanlar bilsinler ki bugüne kadar bu yöntemle seçim kazanan olmamıştır. O iftira atanların iftiraları döner kendi suratlarına sıvanır. Siyaset bir terbiye, nezaket, saygı, sevgi ve hoşgörü işi. Birbirinden intikam almak, kin duygusu ve düşüncesiyle siyaset olmaz. Bizler bu seçimde kinin kurbanı olduk, buna kimsenin hakkı olamaz. Biz Yunus Emre’nin, Hacı Bektaşı Veli’nin, Hazreti Mevlana’nın kültüründen geliyoruz. Yunus Emre diyor ki; ‘Düşmanımız kindir bizim/ Biz kimseye kin tutmayız/ Kamu âlem birdir bize.’ Bir etkinlikte CHP adayı Fatih Atay’la karşılaştık. Bana, ‘Biz Ümmet Akın’la oyları topladık gidiyoruz’ dedi. Ben de kendisine ‘İkinizden artan oylar benim başkan seçilmeme yeter.’ dedim. İşte Mesut Özakcan hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan 5 yıl boyunca 300 bin Efeler halkına hizmet verdi ve bunun sonucu halkımızda yüzde 80’lere varan bir memnuniyetle güven yarattı. Efeler halkımızın desteğiyle yeniden açık arayla belediye başkanı seçileceğim.” dedi.

“1 NİSAN'DA TEBRİĞE GELECEĞİM”

Kardeşköy Mahallesi sakini İbrahim Girgin toplantı sonrası Özakcan’ın yanına giderek, size olan duygularımı, minnettarlığımı nasıl ifade edeceğimi bilemiyorum derken, Ertaç Akın Akan adındaki bir vatandaş da ‘1 Nisan’da size hayırlı olsun ziyaretinize geleceğim." dedi. (Haber Merkezi) 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT