1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. EFELER

  4. Mesut Özakcan;"Jeotermallere Ruhsat Vermedik"
Mesut Özakcan;"Jeotermallere Ruhsat Vermedik"

Mesut Özakcan;"Jeotermallere Ruhsat Vermedik"

Efeler Belediye Başkanı ve Demokrat Parti (DP) Belediye Başkan Adayı M. Mesut Özakcan, Kalfaköy Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. Özakcan, rakiplerinin kendisinin jeotermal santrallere ruhsat verdiği iddialarına sert çıktı.

A+A-

Efeler Belediye Başkanı ve DP Efeler Belediye Başkan Adayı Mesut Özakcan, Kalfaköy Mahallesi’ni ziyaret etti. 2014'te Aydın’ın büyükşehir statüsü kazanmasının ardından kurulan Efeler Belediyesi’nin sorumluluğunun çok büyük olduğunu aktaran Özakcan, “Göreve geldiğimizde oturacak bir masa sandalyemiz, kazma küreğimiz yoktu. En kısa sürede birimlerimizi kurarak halkımıza etkin bir şekilde hizmet eder hale getirdik. Şimdilerde 30’u aşkın iş makineleriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu geçtiğimiz 5 yıllık süre içinde tüm bu yapılanmaları tamamlarken vatandaşlarımızda da yüzde 80’lere varan bir memnuniyet oluşturduk.” dedi.

“ANCAK ANARŞİ YARATIRSIN”

Millet İttifakı Adayı CHP’li Fatih Atay’ın Kalfaköy Mahallesi ziyaretinde kendilerine iftiraya varan sözler sarf ettiğini belirten Özakcan, “Fatih Bey buradaki ziyaretinde jeotermal çalışmaları için gelen dozerlerin altına yatar çalışmalara engel olurum demiş. Bizim jeotermal santrallere ruhsat verdiğimizi söylemiş. Biz hiçbir jeotermal kuyusuna ruhsat vermedik. Böyle bir yetkimiz de kanunen yok. Yasal olarak olmayan bir yetkiyi biz nasıl kullanalım? Sadece iskan ruhsatıyla ilgili bir konu vardır, diğer kuyu ruhsatıyla ilgili tüm yetkiler Devlet Su İşleri, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Maden Teknik ve Arama Genel Müdürlüğü’ndedir. Yok valiye kafa tuttum, dozerlerin önüne yatarım gibi sözlerini anlamış değilim. Sen valiye kafa tutarsan, halka ne yapmazsın? Kabadayılık yaparak belediye de devlet de yönetilmez. Eğer siz kurallara, yasalara uymazsanız bulunduğunuz yerde ancak anarşi yaratırsınız hizmet değil.” diye konuştu.

“JEOTERMALLE İLGİLİ ÇALIŞMA YAPAN TEK BELEDİYEYİZ”

Özakcan, jeotermalle ilgili çalışma yapan tek belediyenin kendileri olduğunu hatırlatarak “Belediye meclisimizdeki arkadaşlarımızdan oluşturduğumuz komisyonla jeotermal santralların kentimize verdiği zararları içeren bir çalışma yaparak rapor hazırladık. Bunun mücadelesini de biz veriyoruz. Biz temiz enerjiden yanayız. Dalama Mahallesi’nde güneş enerjisi kurarak geçtiğimiz günlerde açılışını yaptık. Bizim jeotermale falan ihtiyacımız yok ama bu enerji politikasının yanlış bir ürünü olarak bu sorun ve sıkıntıları yaşıyoruz. Biz Türkiye’ye örnek olacak güneş enerjisi santralimizle hem belediyemize gelir sağlıyor hem de çevrenin korunmasına katkıda bulunuyoruz. Bu projeyi de belediyemizin kendi imkanlarıyla gerçekleştirdik. İnşallah 31 Mart’tan sonra da bugüne kadar kazandığımız deneyimle, çalışmalarımızı daha da artan bir ivme ile devam ettirmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

4fea50306a4d80b1af19d1fc69b0b1d3.jpg

1499cfa6989f3fbaa9fc39d68aac3c03.jpg

f0979b8a870776f70c50515fcf4904d1.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT