1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Meydanda Kitap Okudular
Meydanda Kitap Okudular

Meydanda Kitap Okudular

Türkiye’nin en büyük kitap fuarı olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 7. Kitap Fuarı’nın tanıtımı için öğrencilerden meydanda oturarak kitap okudu.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve...

A+A-

Türkiye’nin en büyük kitap fuarı olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 7. Kitap Fuarı’nın tanıtımı için öğrencilerden meydanda oturarak kitap okudu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin en büyük kitap fuarı olma özelliğine sahip 7. Kocaeli Kitap Fuarı, 16 Mayıs Cumartesi günü kapılarını açıyor. 7. Kocaeli Kitap Fuarı’na hem davet etmek, hem de farkındalık oluşturmak amacıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı Akademi Lise, Bilgi Evleri, Akademi Üniversite ve Uluslararası Öğrenciler birimlerindeki öğrencilerin katılımıyla Gebze Cumhuriyet Meydanı’nda kitap okuma etkinliği yapıldı.

Kocaeli’de üniversite eğitimi alan misafir öğrencilerin de yer aldığı etkinlik, bilgi evi öğrencilerinin Kitap Fuarı etkinliklerini içeren broşürleri dağıtmaları ile başladı. Daha sonra tarihi Çoban Mustafa Paşa Külliyesi’nin önünde kitap okuma halkası oluşturan öğrenciler, yaklaşık 1 saat boyunca kitap okudular. Vatandaşların da ilgi gösterdiği etkinlik Gölcük çarşıda ve İzmit Fethiye Caddesi, yürüyüş yolu ve NCİTY‘de devam edecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT