1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Mhp Adayı Erdem Karakoç: "Birinci Önceliğimiz Alınteri"
Mhp Adayı Erdem Karakoç: "Birinci Önceliğimiz Alınteri"

Mhp Adayı Erdem Karakoç: "Birinci Önceliğimiz Alınteri"

MHP İstanbul adayı Erdem Karakoç, Esenyurt’ta bir fabrikayı ziyaret etti. İşçilerle bir araya gelen Karakoç, "Birinci önceliğimiz alınteri" dedi.7 Haziran’da yapılacak olan seçim çalışmalarını büyük b...

A+A-

MHP İstanbul adayı Erdem Karakoç, Esenyurt’ta bir fabrikayı ziyaret etti. İşçilerle bir araya gelen Karakoç, "Birinci önceliğimiz alınteri" dedi.

7 Haziran’da yapılacak olan seçim çalışmalarını büyük bir hızla sürdüren MHP İstanbul 3.Bölge milletvekili adayı Erdem Karakoç gittiği her yerde büyük ilgi görüyor. Taksi duraklarından, çay ocaklarına kadar herkesle buluşmayı amaçlayan Erdem Karakoç Küçükçekmece ve Esenyurt’ta seçmenlerle buluştu.

Esenyurt’ta faaliyet gösteren bir fabrikada işçilerle bir araya gelen Erdem Karakoç, “Bizim birinci önceliğimiz alınteridir. İşçinin emeğinin hakkının alınteri kurumadan verilmesi Hz. Peygamberimizin bize öğüdüdür. Emeğiyle, alınteriyle geçinin insanımızın yanındayız. MHP sırça saraylarda değil atölye ve fabrikalardadır. Her zaman buralarda olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

MHP’nin iktidara gelmesi durumunda asgari ücretin bin 400 TL olacağını söyleyen Karakoç, "AKP’nin bakanları asgari ücretin artırılırsa ülkenin batacağını söylüyorlar. Biz diyoruz ki işçimize en düşük bin 400 lira verelim. En düşük maaş bu olsun. İnsani bir yere gelsin asgari ücret. Onlar diyorlar ki ’o zaman ülke batar’ Yani sizin bunca yolsuzluğunuzla israfınızla bu ülke batmadı da çalışanın maaşıyla mı batacak. İşçi ay başında aldığı asgari ücreti yine ekonomiye kazandırıyor. Gidiyor bakkaldan marketten alışveriş yapıyor. Milyon dolarları alanlar ise yurt dışında keyif çatıyor. Ülkemizden kopardıklarını yurt dışına taşıyorlar. Halbuki asgari ücretle çalışan kardeşlerimiz zaten ay sonunu getiremiyor. Her kuruş da yine ekonomimizde kalıyor” ifadelerini kullandı.

Erdem Karakoç, fabrikada çalışan kadınların sorularını da tek tek yanıtlayarak hepsinden oy sözünü de aldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT