1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. MHP, Birlik Yemeğinde Gövde Gösterisi Yaptı
MHP, Birlik Yemeğinde Gövde Gösterisi Yaptı

MHP, Birlik Yemeğinde Gövde Gösterisi Yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl teşkilatı tarafından birlik, beraberlik yemeğine gövde gösterisi yaptı. Salonun hem içerisi hem de dışarısı doldu taştı. Bazı ülkücüler de ayakta kalmak zor...

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl teşkilatı tarafından birlik, beraberlik yemeğine gövde gösterisi yaptı. Salonun hem içerisi hem de dışarısı doldu taştı. Bazı ülkücüler de ayakta kalmak zorunda kaldı.

Venüs Düğün Salonunda yapılan birlik beraberlik yemeğinde MHP Malatya birinci sıra Milletvekili Adayı Avukat Arif Yıldız ve diğer adaylar davetlileri masalarında tek tek ziyaret ederek, annelerin, Anneler Günü’nü kutladılar.

Birlik ve beraberlik yemeği bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla etkinlik başladı. Etkinliğin açış konuşmasını MHP Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem yaptı. 365 günü bir güne sığdırmak isteyen zihniyeti anmak istemediğini belirten Erdem, Anneler Günü’nü kutlayarak sözlerine başladı.Erdem, Cennet annelerin ayakları altında şiarıyla hareket ettiklerini vurgulayarak, annelerin 365 gün boyunca baş taçları olduğunu kaydetti.

7 Haziran genel seçimlerine bir aydan az bir süre kaldığını anımsatan Erdem, “7 Haziran genel seçimlerinde demokratik bir şekilde oy kullanacaksınız ve tepkinizi ortaya koyacaksınız. Bu tepkiyi yaparken ülkenin içinde bulunduğu konumu göz önünde almanız gerekiyor. Gelecekte olabilecek her türlü tehlikenin de göz önüne alarak tepkinizi ortaya koyacaksınız. 13 yıldır tek başına iktidarda iktidara geldiği gün ‘ülkemizde 36 etnik grup var’ dediği için ayrımcı olduğunu ispat etmişti. Bir iktidar iş başına geldiği zaman devletini birlik, beraberlik içinde yönetmesi asıl görevidir. Biz büyük bir şemsiyenin altında yaşayan bir Türk milletiyiz. Bu şemsiye bizi kardan, yağmurdan koruyor zaten” diye konuştu.

MHP Merkez Karar Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Adem Özbay, sözlerine şehit ve gazi anneleri başta olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlayarak başladı. 7 Haziran’a 27 gün gibi kısa bir süre kaldığını anımsatan Özbay, şunları söyledi:

“Tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatya’da da birbirinden değerli ve kıymetli milletvekili adaylarımızla milletimizin huzurundayız. Şuanda kadar göstermiş olduğunuz birlik, beraberlik 7 Haziran akşamından 8 Haziran sabahında tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatya’da da nurlu sabahlarla uyanmak için gayretinizi ve çalışmalarınızı artırmanızı istiyorum. İnşallah tüm Türkiye’de Milliyetçi Hareket iktidar olduğu gibi Malatya’da da birinci parti olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle sizleri selamlıyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene.”

Daha sonra MHP Malatya birinci sıra milletvekili adayı Avukat Arif Yıldız sözlerine, “Muhammed Mustafa diyenler, Ali diyenler ve ülkenin bölünmez bütünlüğü için harekete geçenler ve bin yıllık kardeşliğimizi tesis etmek için selam olsun sizlere. Allah’ın selamı, bereketi sizlerin evinde olsun” diyerek başladı. MHP, Allah’ın izniyle ülkeyi yönetmek üzere hazır olduğunu belirten Yıldız, “7 Haziran’da sizlerin emeğiyle, ülkücülerin emeğiyle Milliyetçi Hareket Türkiye’yi yönetmek üzere hazırdır. Uzun süredir emek çekiyorsunuz. Emeğinizin karşılığını alma zamanı yaklaştı. Cenabı Allah’ın izniyle 8 Haziran’da tek başına iktidara geleceğiz ve Milliyetçi Hareket iktidarını ve Malatya’da da birinci parti olmamızı coşkuyla kutlayacağız” dedi.

AKP iktidarıyla birlikte Türk milletin ayrıştırıldığını belirten MHP’li Yıldız, bin yıllık kardeşliğin zarar gördüğünü söyledi. Yıldız, şunları kaydetti:

“Bunun birçok nedeni vardır. Bir tanesi 24 Haziran 2008 tarihinde Avrupa Birliği Parlamenter Meclisi Türkiye’yi masaya yatırmış ve şu kararları almıştır. Türkiye’nin Güneydoğusu Kürdistan’dır. Türk ordusu Güneydoğu’da ve Kıbrıs’ta işgalcidir. Türkiye’de azınlıklar sorunu vardır. Avrupa Birliği Parlamenter Meclisi bu kararları alırken maalesef imza atan kim biliyor musunuz? AKP’nin milletvekilleridir. İşte Türkiye’nin bölünmesine neden olacak olan ve Türkiye’nin bölünmesi projelerine onay veren AKP hükümeti ve milletvekilleridir. Bunun için AKP’nin geldiği gibi demokratik yollarla Türk milleti tarafından el çektirilmelidir. AKP bu seçimlerde eğer istediği oyu alırsa, bizler Cenabı Allah’ın izniyle istediğini alamayacağını biliyoruz. Sizler olduğunuz sürece bizlere güç verdiğiniz sürece Allah’ın izniyle buna engel olacağız.”

BAŞTEMUR: ENGELLİLERİ ANCAK ANNELER ANLAR

MHP Milletvekili adaylarının konuşmalarından sonra birlik ve beraberlik yemeğine katılan Kişisel Gelişim Uzmanı Mehmet Baştemur davetlilere duygu dolu anlar yaşattı. Engelli olmasında rağmen iki seçimdir görev aldığını belirten Baştemur, “Bunlar yıldır insanımıza zulüm ettiler. Mazluma, kadınlara, engellilere zulüm ettiler. Benim hiçbir beklentim yok. Ben mazlumlar adına buradayım. Tüm annelerin anneler günü kutluyorum. Bizi ancak anneler anlar. Anneler her zaman mazlumun yanındadırlar. Onun için annelerin bu gidişata dur demesi gerekiyor. Aynı zamanda ben Kürt’üm. Türkiye’de Kürt sorunu yoktur. Kim var diyorsa, ben buradayım” demesi tüm salondakiler tarafından alkışlandı. MHP’li milletvekili adayları ve davetliler Kişisel Gelişim Uzmanı Mehmet Baştemur’un yanına oturarak konuşmasına destek verdiler.

MHP’Lİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI NAMUS VE ŞEREF SÖZÜ VERDİLER

Baştemur’un MHP’li Milletvekili adaylarından tek tek “Eğer milletvekili olursanız, her zaman mazlumların, engellilerin yanında yer alacak mısınız” şeklindeki sözlerine MHP Malatya tüm milletvekili adayları “Namus ve şeref sözü” veriyoruz diyerek haykırdılar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT