1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Mhp Lideri Bahçeli Tokat’ta
Mhp Lideri Bahçeli Tokat’ta

Mhp Lideri Bahçeli Tokat’ta

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’nin çaresizliğe, seçeneksizliğe mahkum olmadığını ifade ederek, “Çare, çıkış, umut MHP’dir” dedi.Çorum ve Amasya’dan sonra Tokat...

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’nin çaresizliğe, seçeneksizliğe mahkum olmadığını ifade ederek, “Çare, çıkış, umut MHP’dir” dedi.

Çorum ve Amasya’dan sonra Tokat Cumhuriyet Meydanında partililere seslenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, konuşmasında hükümeti eleştirdi. Tokatlıları MHP ile yürümeye davet eden Bahçeli, Türkiye’nin çaresizliğe, seçeneksizliğe mahkum olmadığını ifade ederek, “Çare, çıkış, umut MHP’dir. Biliniz ki AKP ülkemizdeki toplumsal yangının nedenidir. AKP devlet ve millet hayatımızdaki yangınların kundakçısıdır. İlkesiz, bilgisiz ve kimliksiz AKP zihniyeti tutuşturduğu alevlere körükle gitmektedir. Yangın, hükümetin müsamahası ile Türkmen cinayetlerinin başladığı Kerkük’tedir, Irak’tadır, Suriye’dedir. Yangın, bir tas çorbaya hasret milyonlarca namuslu Türk ailesindedir. Yangın, şiddetin, disiplinsizliğin uyuşturucunun kol gezdiği okullardadır” dedi.

7 Haziran’da da Tokatlıların, tıpkı bundan 137 yıl önce Gazi Osman Paşa’nın Plevne’de göstermiş olduğu milli direnişi göstereceklerinden emin olduğunu ifade eden Bahçeli, “Muhterem Tokatlılar, sandık başına gittiğinizde; şahsi ihtirasları için Türk milletinin kardeşliğini bozanları unutacak mısınız? Manevi değerler üzerinden yapılan ucuz siyaseti affedecek misiniz? Milletimizin şeref ve haysiyeti üzerinde yapılan tartışmaları göz ardı edecek misiniz? Elbette Hayır vatandaşlarım. Sizlere yakışan da budur” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Tokat’tan seslenen Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti: “Başbakan iken hani Meclis kürsüsünden esip gürlüyordun? Botan çayında serinleyecektin, Zap suyu gibi coşacaktın, Dicle gibi barışa akacaktın? Ne oldu söylediklerin? Nerede kaldı sözlerin? Hani, Cudi’de yediverenler, Ağrı’da çiğdemler, Munzur’da kardelenler toplayacaktın? O devirde otuz bin insanımızın katiliyle kucaklaşırken öyle diyorlardı. Caniye müzakere konağı hazırlarken, İmralı’ya özel sekreterli ihanet bürosu açarken, Habur’da katilleri karşılarken utanmadan sıkılmadan bizleri suçluyorlardı. Kandan beslendiğimizi söylüyorlardı. Oysa biz diyorduk ki, bu yaptığınız tepeden tırnağa yanlıştır. Bunun sonunda bölücülüğü azdırırsınız. Ayrılma tehlikesini coşturursunuz. Milleti birbirine düşürürsünüz. Terörist namlusu milletimizin ensesinde durursa sonuç alınmaz. Kandil’i ortadan kaldırmadan, teröriste merhamet olmaz. Ya kendiliklerinden bütün silahlarını tümüyle teslim ederler, bütün militanlarıyla beraber Türk ordusuna teslim olurlar; ya da diyorduk; kalanlarını teslim olmaya zorlayacak köklü bir imha harekatının sonucuna katlanırlar. Büyük Türk milletinin bunlar için verecekleri karara uyarlar. Biz bunu “Bir gece Kandil’de görünmek lazım” şeklinde özetlemiştik. Bundan başkası olmaz. Bundan başka hiçbir yöntem Türklüğün ruhunda cevap bulmaz. Pazarlık, müzakere, mütareke gibi çürümüş fikirlere herkes rıza gösterse bile aziz şehitlerimiz razı olmaz. Milliyetçi Hareket de onay vermez ve asla unutmaz, unutturmaz.”

EMEKLİYE YILDA 2 BİN 800 LİRA DESTEK ÖDENEĞİ

Seçim beyannamelerini dile getiren Bahçeli, yılda toplam 2 bin 800 lira Emekli Destek Ödeneği vereceklerini ifade ederek, ”Esnaflarımızın emekli aylığından kesilen sosyal güvenlik destek priminin kaldırılması için kararlı adımlarla yürüyoruz. Emekli aylıkları arasındaki eşitsizliği gidereceğiz, emekli aylığı hesabındaki refah payını mutlaka yükselteceğiz. Emeklilikte yaşa ve prim gün sayısına takılan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini kökten gidereceğiz. Asgari ücreti net 1400 liraya çıkarmak, büyük şehirlerde her ay 100 lira şehir içi ulaşım desteği vermek, evi olmayan muhtaç ailelere 250 lira kira yardımı yapmak için hevesle yürüyoruz, siz de bize katılmaya hazır mısınız?” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından partilileri seçim otobüsünden karanfil atarak selamlayan MHP Lideri Bahçeli, karayolu ile Tokat’tan ayrıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT