1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. MHP’li Adaylar Seçim Çalışmalarını İlçelerde Sürdürüyor
MHP’li Adaylar Seçim Çalışmalarını İlçelerde Sürdürüyor

MHP’li Adaylar Seçim Çalışmalarını İlçelerde Sürdürüyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili adayları Cengizhan Gököz ve Neşe Gül, Kemer ilçesinde esnafı ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi.Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefal...

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili adayları Cengizhan Gököz ve Neşe Gül, Kemer ilçesinde esnafı ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi.

Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ile Kemer Şoförler ve Otomobilciler Odası’nı ziyaret eden Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili adayları Cengizhan Gököz ve Neşe Gül, turizmde yaşanan sorunlarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Turizm sektöründe bu yıl Rus pazarında yaşanan ekonomik krizin esnafı olumsuz etkilediğini kaydeden Neşe Gül, turizm sektöründen beslenen yaklaşık 70 farklı sektörde tehlike çanları çaldığını söyledi.

Turizm sektöründeki yapısal sorunları çözmek için Turizm Teşvik Kanunu’nun hemen çıkartılacağını belirten Cengizhan Gököz ise, jeotermal kaynakların özellikle sağlık turizmi, kentsel ısıtma ve seracılık faaliyetlerinde yaygınlaştırılması için bir eylem planı hazırlanması gerektiğine dikkat çekti. Turizm sektöründeki yapısal sorunları çözmek için, başta Turizm Teşvik Kanunu, İş Kanunu, Kıyı-Kenar Kanunu olmak üzere sektörle ilgili diğer kanunlardaki değişiklikleri de kapsayan bir turizm çerçeve kanununu ivedilikle çıkaracaklarını belirtti.

Gököz, “Yeni bir Turizm Strateji Belgesi ve Turizm Eylem Planı hazırlayarak uygulamaya koyacağız. Bu kapsamda alt düzenleyici mevzuat da süratle hayata geçirilecek. Türk turizmimizin ivme kazanması ve emsallerine oranla sıçrama yapması sağlayacağız. Bu çerçevede Kültür ve Turizm Bakanlığı yeniden yapılandırarak koordinasyon eksikliğini giderecek, dünya turizminden çok daha fazla pay alınmasını sağlayacağız. Böylece ülkemizin doğal, tarihi, kültürel ve diğer zenginlikleri, çevreye duyarlı, tarihe saygılı, özgünlüğünü muhafaza eden ve sürdürülebilirliğini sağlayacak bir anlayışla, yüksek katma değer oluşturacak şekilde değerlendireceğiz. Geleneksel pazarların yanı sıra, yeni pazarlara açılmayı ve yeni bir Türkiye imajı oluşturmayı amaçlayan, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları arasında işbirliği ve eşgüdümü öngören uzun vadeli bir turizm politikası uygulayacağız” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT