1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. MHP’li Yıldırım Türk:
MHP’li Yıldırım Türk:

MHP’li Yıldırım Türk:

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekili adayı Cemil Yıldırım Türk, insanın değiştirilemez ve vazgeçilemez haklara sahip olduğunu söyledi.Türk açıklamasında, “Milliyetçi Hareket Partisi; her insa...

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekili adayı Cemil Yıldırım Türk, insanın değiştirilemez ve vazgeçilemez haklara sahip olduğunu söyledi.

Türk açıklamasında, “Milliyetçi Hareket Partisi; her insanın insan olması sıfatından kaynaklanan, şahıslara bağlı, dokunulmaz, devredilmez ve vazgeçilmez niteliklere sahip temel hak ve özgürlükleri bulunduğuna, bu hakların ve bunları diğer insanlarla eşit ölçüde kullanma yetki ve özgürlüğünün kutsallığına, bunları her türlü istismardan korumanın, teminat altına almanın ve bunlara işlerlik kazandırmanın vazgeçilemezliğine ve ertelenemezliğine inanmaktadır. Bireyin haklarını kullanma özgürlüğünün sınırını aynı zamanda diğer bireylerin haklarını kullanma özgürlüğünün de sınırı olarak kabul eden Partimiz, vatandaşlarımızın haklarını kullanma özgürlüğünü birlikte var olan ve genişleyen bir özelliğe sahip olduğunu savunmaktadır” dedi.

Küresel dalgalanmalar sebebi ile duygusal değişiklikler ve fikri dalgalanmaların olduğu günümüzde Milliyetçi Hareket Partsi’nin sosyal adalet ve Türk toplumculuğu anlayışını benimsediğini anlatan Cemil Yıldırım Türk, “İnsanlara bir arada yaşamanın yüklediği sorumlulukları hatırlatan ve birey kadar, mensubu olunan bütüne de önem atfeden toplumculuk, tabiatı gereği dayanışmacı ve bütünleştirici bir karaktere sahiptir. Toplumculuğun en büyük faydalarından biri, mensupları birbirinden giderek uzaklaşan ve hatta birbirine yabancılaşan bir toplum yerine dayanışmayı, paylaşmayı ve kardeşliği esas alan ahenk içinde ve huzurlu bir toplumsal düzenin tesis edilmesidir” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT