1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. MHP’li Yıldız: “Yolsuzluklarla Amansız Mücadele Edeceğiz”
MHP’li Yıldız: “Yolsuzluklarla Amansız Mücadele Edeceğiz”

MHP’li Yıldız: “Yolsuzluklarla Amansız Mücadele Edeceğiz”

MHP Malatya Milletvekili Adayı Avukat Arif Yıldız, 7 Haziran seçim çalışmaları kapsamında Gedik-Gündüzbey Mahalle esnaf ve vatandaşlarını ziyaret etti. Yıldız, "MHP iktidarında yolsuzluklarla amansız...

A+A-

MHP Malatya Milletvekili Adayı Avukat Arif Yıldız, 7 Haziran seçim çalışmaları kapsamında Gedik-Gündüzbey Mahalle esnaf ve vatandaşlarını ziyaret etti. Yıldız, "MHP iktidarında yolsuzluklarla amansız mücadele edeceğiz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Adayı Avukat Arif Yıldız, 7 Haziran genel seçim çalışmaları kapsamında Yeşilyurt Gedik ve Gündüzbey Mahalle esnaf ve vatandaşlarını ziyaret etti. Yıldız, ilk olarak Gedik Mahallesi esnaf ve vatandaşlarını ziyaret etti. Esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde Yıldız, Milliyetçi Hareket iktidarında yolsuzluklarla amansız bir şekilde mücadele edileceklerini kaydetti. Milliyetçi Hareket iktidarında devlet idaresi milletin bir emaneti olarak görüleceğini vurgulan Yıldız, “Yolsuzluklara, rüşvete, yağmacılığa ve kayırmacılığa meydan verilmeyecektir. Toplum hayatını, demokratik rejimi ve ahlaki değerleri tahrip eden, halkın devlete olan güvenini azaltması ve toplumsal dokuyu tahrip etmesi yanında kaynak israfına, yatırım ortamının bozulmasına ve uluslararası itibarımızın zedelenmesine yol açan yolsuzluğa karşı köklü ve kalıcı tedbirler alınacak, yolsuzluk yapanlar ve yolsuzluğu doğuran unsurlarla etkili bir mücadele yürütülecektir. Türk siyasi ve bürokratik hayatına ilkeli, seviyeli ve temiz bir yönetim anlayışı yerleştirilecektir” şeklinde konuştu.

“YOLSUZLUĞU CAİZ GÖREN ANLAYIŞA SON VERECEĞİZ”

Milliyetçi Hareket iktidarında rüşvet ve yolsuzluğu caiz gören anlayışa son verileceklerini belirten Yıldız, siyasi ya da herhangi bir aidiyet duygusunun yolsuzluk ve usulsüzlük yapmaya vesile kılınması veya yapılan bir kamu hizmetinin karşılığı olarak doğal karşılanması gibi kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan algının yok edileceğini kaydetti. Yolsuzlukla mücadelede kamu menfaatinin kişisel menfaatlerden üstünlüğü anlayışının toplumsal bir değer olarak benimseteceklerini dile getiren Yıldız, şunları kaydetti:

“Milliyetçi Hareket iktidarında eğitim başta olmak üzere çeşitli araçlarla sağlanacaktır. 17-25 Aralık rüşvet, yolsuzluk ve kara para soruşturması ile ortaya dökülen, hükümet üyeleri ile aile fertlerinin içinde yer aldığı siyasi tarihimizin en büyük rüşvet ve yolsuzluk iddiaları başta olmak üzere tüm yolsuzlukların üzerine titizlikle gidilecek, kul hakkı yiyenlerden, rüşvetçilerden, soygunculardan ve hortumculardan hesap sorulacaktır. Yolsuzluk yoluyla elde edildiği hukuki olarak tespit edilen her türlü varlığa el konulması ve suçluların bu varlıktan mahrum bırakılması amacıyla, yolsuzluktan suçlu görülen kişilerin servetlerinin nerede ve kimin adına kayıtlı olursa olsun, zaman aşımı gözetilmeksizin el konulmasına imkân sağlayacak hukuki düzenlemeler yapılacaktır.”

"YOLSUZLUKLA MÜCADELE KURULU" KURULACAK

Milliyetçi Hareket iktidarında yolsuzlukla mücadeleden sorumlu olan kurumların görevlerini etkin bir şekilde yerine getirebilmesi için gerekli idari, mali, teknik ve hukuki alt yapı oluşturulacak ve insan gücü kapasiteleri geliştirileceklerini vaat eden Yıldız, yolsuzlukları önlemek, yolsuzluklarla mücadelede etkin ve kalıcı politikalar üretmek ve ilgili kuruluşlar arasında eşgüdüm sağlamak üzere, özerk bir “Yolsuzlukla Mücadele Kurulu” oluşturulacaklarını ifade etti.

"GÜNDÜZBEY’İ BELDE YAPACAĞIZ"

MHP’li Yıldız, Gedik Mahalle esnaf ve vatandaşlarını ziyaret ettikten sonra Gündüzbey Mahallesi esnaf ve vatandaşlarını ziyaret etti. Yıldız, Milliyetçi Hareket iktidarında mahalleye dönüştürülen Gündüzbey’in tekrardan belde yapacaklarını, böylelikle Gündüzbey’in hizmetleri daha hızlı alacağını söyledi. Milliyetçi Hareket iktidarında hem Gündüzbey’in hem Malatya’nın hem de Türkiye’nin rahat bir nefes alacağını vurgulayan Yıldız, esnaf ve vatandaşların sorunlarını çözmek için gecelerini gündüze katacaklarını belirtti.

MHP Malatya Milletvekili adayı Avukat Arif Yıldız’ın Gedik ve Gündüzbey Mahalle ziyaretlerine MHP Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem, MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya, Türk Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Ekrem Şenol ile il ve ilçe teşkilat yöneticileri katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT