1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Miroğlu, Kızıltepe’de Ziyaretlerde Bulundu
Miroğlu, Kızıltepe’de Ziyaretlerde Bulundu

Miroğlu, Kızıltepe’de Ziyaretlerde Bulundu

Ak Parti Mardin milletvekili adayı Orhan Miroğlu Kızıltepe’de çeşitli ziyaretlerde bulundu.İlk olarak Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi’ni ziyaret eden Miroğlu daha sonra Güneydoğu Muhtarlar federasyo...

A+A-

Ak Parti Mardin milletvekili adayı Orhan Miroğlu Kızıltepe’de çeşitli ziyaretlerde bulundu.

İlk olarak Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi’ni ziyaret eden Miroğlu daha sonra Güneydoğu Muhtarlar federasyonu ve bazı esnafı ziyaret etti. Ziyaret sonrası bir açıklama yapan Ak Parti Mardin milletvekili adayı Miroğlu, “Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi’nde tarımla uğraşan çiftçilikle uğraşan esnafı ziyaret ettik, sorunlarını dinledik. Ondan sonrada muhtarlar derneğini ziyaret ettik. Muhtarlar Kızıltepe’nin sorunlarını ifade ettiler. Zan ediyorum sıra onlara gelmiş Cumhurbaşkanı onları saraya davet edecek. Burada gördüğüm en önemli şey muhtarlardan onlar hayatın içindeler iradesi güçlü milletvekili olmamızı istediler. Bence bu çok güzel bir düşünce, çok güzel bir fikir yani bir partiye ait olabilirsiniz ama hiçbir zaman bu parti kimliğiniz halka ait olan yanınızla çatışmasın, anlamına gelen çok güzel sözler söylediler. Ben de destekledim bunu. Muhtarlar bize ne vaat ediyorsunuz sorusuna karşılık ben tabi demokratik süreç, çözüm süreci, barış ve barışa dair vazifelerimizi paylaştım. Tabi sonuç olarak hepimiz dönüp dolaşıyoruz yeni bir anayasa diyoruz. Yeni anayasada da başkanlık sisteminin tesis edilmesiyle sonuçlanıyor" dedi.

Bölgenin bazı sıkıntılarının olduğunu belirten Miroğlu, bölgede psikolojik bir baskı oluşturulduğunu ve bunun kırılması gerektiğini söyledi. Miroğlu, "Özellikle HDP’ye bu konuda çok büyük görevler düşüyor HDP’nin bölgede huzur ve barış için yapabileceği çok şey var ama HDP’nin mesajları genellikle batıya dönük mesajdır. Burada Kürt yurttaşlarımız HDP’nin buraya da ciddi manada mesaj vermesini istiyor. Bunun bir barış ve huzur ortamı için en büyük problem güvenlik meselesidir. Ak Parti’ye oy veren vatandaş neredeyse öteki vatandaş muamelesi görüyor ama HDP’ye oy veren vatandaş makbul vatandaş. Bu bana cumhuriyetin kuruluş dönemindeki tabloyu hatırlatıyor. Hiç birimiz yaşamadık cumhuriyetin kuruluşunu ama anlatılanlardan tarihten çok iyi biliyoruz ki Türk Sünni ve İslam kimliği üzerinde bir makbul vatandaşlık yaratılıyordu. Şimdi de buna benzer bir hadise ile karşı karşıyayız, bu da demokrasi veya çareler rejimidir. Bu konuda da Türkiye demokrasisinin geri bir demokrasi olduğunu düşünmemek lazım, çareler üretecek bir demokrasi yeni yasama döneminde hem Kızıltepe halkına hem Mardin halkına vaad edeceğimiz en önemli şey" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT