1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Nakıboğlu, “Büyük Türkiye Hayali OSB’ler İle Gerçekleşecek”
Nakıboğlu, “Büyük Türkiye Hayali OSB’ler İle Gerçekleşecek”

Nakıboğlu, “Büyük Türkiye Hayali OSB’ler İle Gerçekleşecek”

Ankara’da OSB yöneticilerine ve sanayicilere seslenen Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu, “Büyük Türkiye hayalimizin gerçekleşmesindeki en önemli rol...

A+A-

Ankara’da OSB yöneticilerine ve sanayicilere seslenen Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu, “Büyük Türkiye hayalimizin gerçekleşmesindeki en önemli rolü OSB’ler üstlenecektir” dedi.

OSB’lerimizin temsilcileriyle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunup güç birliği yapmak, varsa sorunları kaynağından öğrenip çözüm yolları bulmak ve iyi örnekleri diğer OSB’lerle paylaşmak amacıyla düzenlenen OSB Yöneticileri Bilgilendirme Toplantısı’nın son durağı Ankara oldu. OSB’lerin kurumsallaşmasının ana gündem maddesi olduğu toplantıda Endüstri camiasının tepe isimleri OSB’lerin rekabet edebilir yapıya kavuşmaları için çözüm önerilerini sundu.

Toplantının açış konuşmasını yapan OSB Üst Kuruluşu Yönetim Kurulu Başkanı Nakıboğlu, Türkiye’nin sanayide güçlenebilmesi için güçlü ara eleman yetiştirilmesinin şart olduğunu söyledi. Nakıboğlu, “Sanayicilerimizin nitelikli ara elaman sıkıntısı oldukça fazla. OSB Üst Kuruluşu olarak hedefimiz Türkiye’deki tüm OSB’lerde meslek lisesi kurulmasıdır” diye konuştu.

“OSBÜK kurulduğu 2002 yılından bugüne dek, ülkemiz ekonomisinin lokomotifleri olan OSB’lerimizi geliştirip kurumsallaştırarak, etkinliklerini arttırmak için çok önemli çalışmalara imza atmıştır” diyen Başkan Nakıboğlu,2023 hedeflerine ulaşmak için Ar-Ge, inovasyon, markalaşma, istihdam ve enerji politikalarının yanı sıra yerli markaların geliştirilmesine de teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye ekonomisinin, siyasi ve ekonomik istikrarla büyüdüğünü belirten Başkan Nakıboğlu, "Ekonomimiz son yıllarda önemli bir mesafe katetti fakat daha gidilecek yolumuz var. Daha yüksek oranlarda büyümeliyiz. Büyümenin motoru ise sanayiye, üretime dayanıyor. Seçim sonrasında siyasi ve ekonomik istikrarın devam etmesinin de büyümeye olumlu etkisi olacağına inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Yaşar Öztürk, ’’OSB’lerin ve endüstri bölgelerinin kamu yararı çerçevesinde gelişip kalkınması amacıyla koordine görevimizi ara vermeden sürdürüyoruz. OSB’lerin ve sanayi sitelerinin altyapıları tamamlanmış rekabeti düzeylerini artırmış, merkezler olabilmeleri adına OSB’lere eğitimler de veriyoruz’’ dedi.

Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanı Kibar Altunal ise, ’’Sadece şikayet üzerine çalışmıyoruz. Özellikle son yıllarda ’Rehberlik’ kavramına daha çok eğildik. Düzenlediğimiz toplantılara bütün OSB’lerin destek ve katılımlarını bekliyoruz’’ diye konuştu.

Rehberlik ve Teftiş Başkan Yardımcısı Muzaffer Barış Morgül ise 2011 öncesi denetimlerle 2011 sonrası denetimlerin farkını açıklayarak, sanayi bölgelerine olan denetimlerin günümüzdeki süreçte ağırlık kazandığını ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT