1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Namibya’da Yetimhanede Yaşayan Çocuklara Destek
Namibya’da Yetimhanede Yaşayan Çocuklara Destek

Namibya’da Yetimhanede Yaşayan Çocuklara Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Namibya Kadın Eşitliği ve Çocuk Esirgeme Bakanlığı’na bağlı Okahandja bölgesinde yetim ve özürlü çocuklara yönelik faaliyet gösteren...

A+A-

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Namibya Kadın Eşitliği ve Çocuk Esirgeme Bakanlığı’na bağlı Okahandja bölgesinde yetim ve özürlü çocuklara yönelik faaliyet gösteren Huitere Welfare Organisation’na tekerlekli sandalye, gıda ve bakım malzemesinden oluşan insani yardım desteğinde bulunuldu.

Namibya Kadın Eşitliği ve Çocuk Esirgeme Bakanlığı, TİKA’dan Okahandja bölgesinde yetim ve özürlü çocuklar için bakım hizmeti veren "Huitere Welfare Organisation"da kalan çocuklar için tekerlekli sandalye, gıda ve bakım malzemesi gibi çeşitli insani yardım talebinde bulundu. Bunun üzerine TİKA, Okohandja’da özellikle yetim çocuklara yönelik faaliyet gösteren Huitere Welfare Organisation adındaki kuruluşa destek olmak amacı ile yaşları 6 ile 12 ay arasında değişen içlerinde engelli çocukların da bulunduğu 200 kadar çocuğun ihtiyaç duyduğu gıda ve bakım malzemesi ile 2 adet tekerlekli sandalye desteği sağladı. Malzemeler, Türkiye’nin Windhoek Büyükelçisi Deniz Çakar, TİKA Windhoek PKO Koordinatörü Cüneyt Esmer, Namibya Kadın Eşitliği ve Çocuk Esirgeme Bakan Yardımcısı Lucia Witbooi ve diğer Bakanlık yetkilileri ile medya mensuplarının katıldığı törenle Huitere Welfare Organisation yetkililerine teslim edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT