1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. NAZİLLİ

  4. Nazilli Belediye Meclisi mart ayı toplantısı yapıldı
Nazilli Belediye Meclisi mart ayı toplantısı yapıldı

Nazilli Belediye Meclisi mart ayı toplantısı yapıldı

Nazilli Belediye Meclisi Mart ayı toplantısı Nazilli Belediyesi Meclis toplantı salonunda Haluk Alıcık’ın başkanlığında gerçekleşti.

A+A-

Nazilli Belediye Meclisi Mart 2015 dönemi olağan toplantısının 1. Birleşimi 5393 sayılı kanunun 20. Maddesi gereğince Çarşamba günü yapıldı. Belediye Meclisi toplantı salonunda Meclis Başkanı Haluk Alıcık’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 7 Gündem maddesi görüşüldü.

Meclis gündeminin ilk maddesi olan Belediyeye ait Meclis Başkan Vekili seçiminin yapılmasına oy birliği ile gelecek ay görüşülmesi karar verildi. Geçtiğimiz günlerde hunharca öldürülen Özgecan Aslan İsmi Nazilli Belediyesi Kadın Dayanışma Evinde, Ege üniversitesi öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu‘nun isimi de Turan mahallesinde yapımı tamamlanmak üzere olan Turan Parkında yaşatılması için Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın meclis gündemine taşıdığı 2. ve 3. Gündem maddeleri Meclis üyelerince görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Bu anlamlı iki gündem maddesi için AKP’li Meclis Üyeleri, CHP’li Meclis üyeleri ile MHP’li Meclis üyeleri Başkan Alıcık’a özellikle teşekkürlerini bildirerek böyle özel anlam ifade eden bir gündem maddesini meclise taşımasından dolayı tebrik ettiler.

Meclis gündeminde yer alan 1/1000 ölçekli nazım revizyon imar planının onayının görüşülmesinden sonra Dallıca Mahallesi 1676 parsel üzerindeki belediyeye ait arsanın kat karşılığı satışı, Dallıca Mahallesi 1676 parsel üzerindeki belediyeye ait arsanın kat karşılığı satışı ve Yeşil Mahalle 1221 ada üzerindeki belediyemize ait arsanın kat karşılığı satışının yapılmasına oy birliği ile kabulüne karar verildi. Meclisin son gündem maddesi olan Güzelköy Mahallesinde satışı yapılan arazilerin tapularının verilmesine oyçokluğu ile karar verilmesinin ardından Milletvekilliği seçimleri için Belediye Meclis Üyeliğinden ve Belediye Başkan Vekilliğinden istifa eden MHP Aydın Milletvekili Aday Adayı Deniz Depboylu Meclis kürsüsünden, Meclis üyelerini hitaben veda konuşması yaptı. Depboylu “6 yıl boyunca birlikte çalışma fırsatı bulduğum tüm meclis üyesi arkadaşlarım hakkınızı helal edin. Bu güne kadar Nazilli’miz için el birliği ile gönül gönüle sizler ile çalıştık. Böyle bir kararı almak biraz son anda verilmiş bir karar oldu. Bakalım Allah nasip eder belki giderim. Belki de nasip olmaz. Ama ben sizlerle çalıştığım bu altı yıl boyunca çok mutlu oldum. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

MHP Aydın Milletvekili Aday Adayı Deniz Depboylu’nun konuşmasının ardından Meclis toplantısına misafir olarak katılan CHP Aydın Milletvekili Aday Adayı Tayfun Talipoğlu, Nazilli Belediye Meclis toplantısına katılarak meclis kürsünde konuşma fırsatı verilmesinden dolayı ve ayrıca gösterilen misafirperverlikten dolayı Meclis üyeleri ile özellikle Belediye Başkanı ve Belediye Meclis Başkanı Haluk Alıcık’a teşekkürlerini ifade etti. Neden Aydın’dan Aday adayı olmasının gerekçelerini de kısa ve öz olarak anlatan Tayfun Talipoğlu’nun konuşmasından ardından Meclis toplantısı sona erdi.

Nazilli Belediye Meclisi mart ayı toplantısı yapıldı

Nazilli Belediye Meclisi mart ayı toplantısı yapıldı

Nazilli Belediye Meclisi mart ayı toplantısı yapıldı

Nazilli Belediye Meclisi mart ayı toplantısı yapıldı

Nazilli Belediye Meclisi mart ayı toplantısı yapıldı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT