1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Nazilli CHP'de hedef belli...
Nazilli CHP'de hedef belli...

Nazilli CHP'de hedef belli...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Kongresi yapıldı. Nazilli Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleşen ve tek liste halinde gidilen seçimde Ali Deveci güven tazeledi.

A+A-

Saat 11.00’da başlayan ilçe kongresine merhum gazeteci Uğur Mumcu’nun eşi 23 ve 24. dönem Milletvekili eski TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu, CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Özlem Burcu Ugan, Ali Çankır, Kuyucak İlçe Başkanı Şehmuz Mızrak, Karacasu İlçe Başkanı Cengiz Çumralı, Sultanhisar İlçe Başkanı Ünsal Ünal, Yenipazar İlçe Başkanı Sergül Duransoy, Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri Necmettin Ünüvar, Mustafa Kırcalı, eski Milletvekilleri Mehmet Fatih Atay, Mehmet Boztaş, eski Kuyucak Belediye Başkanı Ali Ulvi Akoğlu, ÖRKOP Başkanı Çetin Kapucu, eski Kuşadası İlçe Başkanı Nail Özazman, eski merkez ilçe başkanları Nadir Tünay, Ayhan Başdemir, STK temsilcileri, muhtarlar, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemi başladı. 416 delegenin bulunduğu CHP Nazilli ilçe örgütünde seçimlere 266 delege katıldı. Tek liste halinde gidilen seçimlerde, 263 geçerli oy ile Ali Deveci tekrar ilçe başkanı oldu. Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu: Zerrin Acar, Güler Kurudere Akbaş, İsmail Akaya, Süleyman Bakkal, Hatice Bilge, Füsun Bilgen, Nilgün Çizmeci, Mevra Eliküçük, Sezgin Emre, Fatih Mehmet Önen, Mustafa Özdemir, Erkut Sağıroğlu, Ergün Tunç, Esat Ülkü, Savaş Yener ve Mustafa Yılmaz.

Seçimde ayrıca 81 kişilik il kongre delegeleri de belirlendi.

”HEDEF ÖNCE BELEDİYEYİ ALMAK, SONRA GENEL SEÇİMLER”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Başkanı Ali Deveci, kongrede yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. Deveci, “Bundan tam 2 yıl önce ben ve arkadaşlarım göreve geldik. İki yıl boyunca birlikte görev yaptığım, çalışmaktan büyük keyif aldığım yönetim kurulu arkadaşlarıma, kadın kolları ve gençlik kollarımıza çok teşekkür eder Cumhuriyet Halk Partisi’nin çok değerli üyelerine şükranlarımı sunarım. Sevgili dostlarım örgütümden gelen yoğun ısrar doğrultusunda ve yapmış olduğum istişareler sonu tekrar ilçe başkanı adayı olmaya karar verdim. Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk genel başkanımız Atatürk’ün bizlere hedef koyduğu çağdaş Türkiye yaratma konusunda mücadele eden kadroların bir neferi olarak örgütümle birlikte omuz omuza çalışmak için aday oldum. CHP’de görev almak, hele hele ilçe başkanı olmak benim için onurların en büyüğüdür. Benim aileme ve çocuklarıma bırakacağım en büyük miras budur. Bu görevlerin kalıcı, kartvizit makamları olmadığının bilinci ile hep birlikte partimizi önce belediye başkanlığı seçimlerinde birinci yapmaya, ardından genel seçimlerde başarımızı daha yukarıya taşımak için mücadele etmeye davet ediyorum. Kongremize katılan herkese teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT