1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. NAZİLLİ

  4. Nazilli'de anlamlı etkinlik
Nazilli'de anlamlı etkinlik

Nazilli'de anlamlı etkinlik

Kaymakam İbrahim Küçük konuştu.

A+A-

Nazilli'de 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında kapılarını açan ve 'Yeni nesil eski adap' prensibiyle öğrencilerine eğitim vermeyi hedefleyen Dört Renk Koleji, her cuma lise grubu öğrencilerine Adap Dersi veriyor. Her hafta farklı birinin konuşmacı olarak katıldığı dersin bu haftaki konuğu Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük oldu.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılında eğitime başlayan Dört Renk Koleji, 'Yeni nesil eski adap' prensibinden yola çıkarak lise grubu öğrencileri için her cuma Adap Dersi veriyor. Okulun konferans salonunda yapılan derste, öğrenciler farklı konukların hayat tecrübesini dinleyip onlara sorular soruyor. Bu hafta kolejde düzenlenen Adap Dersi'nin konuğu Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük oldu. Öğrencilere, öğrencilik dönemini ve görevini anlatan Küçük, yeni neslin sevgi ve saygı çerçevesinde yetişmesini öğütledi.

Öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan Küçük, "Her ne yapıyorsak sevgiyle yapmalıyız. Birçok aile çocuğunun belirli alanlara yönelmesini istiyor. Fakat önemli olan sizlerin ne istediği. Bu ülkenin her meslek dalından insana ihtiyacı var" dedi. "Hangi takımı tutuyorsunuz" sorusuna da cevap veren Küçük, "Ben önce sporu, sonra futbolu sonra da takımımı seviyorum. Tabi Nazilli Belediyespor benim için çok değerli. Ama tuttuğum takım Trabzonspor. Siz siz olun sakın tuttuğu takımın arkadaşlığınızı etkilemesine izin vermeyin. Benim en yakın arkadaşlarım Fenerbahçeli" diye konuştu. Küçük, "Öğrencilerle hayatta edindiğimiz tecrübeleri paylaşmak ve onların sorularını cevaplayabilmek bizim için çok önemli. Çünkü öğrenciler, bizim yarınlarımız. Biz çocuklarımıza güveniyoruz" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT