1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. AYDIN

  4. Nazilli'de AYBA rezaleti!
Nazilli'de AYBA rezaleti!

Nazilli'de AYBA rezaleti!

Aydın Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan AYBA (evde bakım birimi) Nazilli’de bir skandala daha imza attı.

A+A-

AYBA’nın hizmetinden faydalanan 86 yaşındaki Osman Kara’nın tıraş bakımı için 3 haftadır uğramayan bakım ekibine ulaşmak için yetkililerden yardım isteyen Mahalle Muhtarı ‘personel yetersiz’ cevabı alınca yaşlı adamı kendisi berbere götürdü.

2018 yılında Karacasu ilçesinde personel tarafından yapılan yanlış iğne sonucu Kemal Çatallık isimli vatandaşın sakat kalmasına neden olan AYBA bu kez de Nazilli’de bir skandala daha  imza attı. 

Turan Mahallesinde oturan 84 yaşındaki Mukadder Kara, Aydın Büyükşehir Belediyesi AYBA birimi tarafından saç ve tırnak bakım hizmeti alan  86 yaşındaki eşi Osman Kara’nın bakım hizmetinin üç hafta gecikmesi nedeniyle Mahalle muhtarı Serpil Akçasakız’dan  yardım istedi.

7ddacbec-cfc8-4c90-811f-26e986bd885a.jpg

“YETERLİ PERSONELİMİZ YOK!”

Kara ailesinin bakımından sorumlu Nazmi isimli görevli ile telefon irtibatı kuran Muhtar” Yeterli personelimiz yok,berberlerimizden biri işten ayrıldı, diğeri de emekli oldu” cevabı alınca Mukkader Kara ile birlikte Osman Kara’yı berbere götürmek zorunda kaldı.

“BASINA YANSITMAYIN,GEREKENİ YAPALIM”

Üç kez belinden geçirdiği  ameliyat nedeniyle yürümekte güçlük çeken Mukadder Kara’nın Mahalle muhtarı ile birlikte eşini berbere götürmesini görüntüleyen gazetecilerin konuyu basına yansıtacağı haberini alan AYBA'da çalışan berber Nazmi isimli görevli Muhtar Akçasakız’ı telefonla arayarak, konuyu basına yansıtmayın,biz gerekeni yapalım” dediği öğrenildi.

“BU İNSANLARIN HİZMETE İHTİYACI VAR”

Kara ailesinin yatalak olmadığını ancak hizmete ihtiyaçları olduğunu açıklayan Mahalle Muhtarı Akçasakız;”AYBA’nın yaptığı hizmetler aslında güzeldi,Osman amca çok yaşlı ve yürüme zorluğu çekiyor, Mukadder teyzenin de belinde platin var o da ayakta zor duruyor bu nedenle kesintiye uğrayan bu hizmetlerin geri gelmesini istiyoruz”dedi.

7469c4f3-65b0-418c-8f7f-4a4b6d1fe863.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT