1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. NAZİLLİ

  4. Nazilli'de İmece Usulü İftar Yemeği!
Nazilli'de İmece Usulü İftar Yemeği!

Nazilli'de İmece Usulü İftar Yemeği!

Nazilli'de Esnaf ve vatandaşların imece usulü gerçekleştirdiği iftar yemeğinde bir araya geldi.

A+A-

Nazilli’nin Altıntaş Mahallesinde esnaflık yapan ve ikamet eden vatandaşların 2 yıl önce başlattığı iftar geleneği bu yıl da büyük bir katılımla yapıldı.

Yaklaşık 2 bin vatandaşın katıldığı iftar yemeğinde birlik ve beraberlik mesajı verilerek Ahilik geleneğinin yaşatılmaya çalışıldığı ifade edildi. Duaların okunduğu iftar programında akşam ezanına dakikalar kala vatandaşlar kazanlar önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Ramazan topunun patlamasıyla yapılan yemek duasının ardında birlik beraberlik içinde yemekler yendi. 

nazillide-ornek-mahalle-106208-68701ca7e864a98e05f4fb29fbbc9f0c.jpeg

İMECE USULÜ İFTAR
İftarın ardından konuşan mahalle esnaflarından Ayşe Konakçı, "Etkinliğimizde 2'nci yılımıza geldik. Mahalle esnafımız ve mahalle sakinlerimizin desteğiyle bu etkinliği yaptık. Çok mutluyuz. Yardımı ve desteği olan herkese çok teşekkür ediyoruz" dedi. 

Bir başka esnaf Kubilay Başaran da "Böyle bir Ramazan gününde bizim de halkımıza bir katkımız olsun istedik. Bin kişilik bir yemek hazırladık. Yoğun bir katılım olmasına ve yaklaşık bin 300 kişinin katılmasına rağmen yemekler tam geldi ve herkes mutlu ayrıldı” şeklinde konuştu.

nazillide-ornek-mahalle-106208-3a2d37556a2028be8127afd8a87605e5.jpeg

KENDİLERİNDEN SONRAKİLERE ÖRNEK OLACAKLAR
Ahilik kültürünü yaşatmak için örnek olmak istediklerini dile getiren mahalle esnaflarından Cemile Beken Cabadağ, "Nazilli Altıntaş Mahallesi esnafları olarak birlik ve beraberliğimizi bu günde de göstermek ve insanlara faydalı olabilmek amacıyla aramızda yardım toplayarak iftar yemeğimizi gerçekleştirdik. İnşallah bundan sonra da bu etkinliğimizi sürekli halde arttırarak devam edeceğiz. Osmanlı geleneğimiz olan Ahilik Kültürünü de yaşatmak ve bizden sonrakilere de örnek olmak istiyoruz" dedi.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT