1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. NAZİLLİ

  4. Nazilli'de kadınlar idam için sokağa çıktı
Nazilli'de kadınlar idam için sokağa çıktı

Nazilli'de kadınlar idam için sokağa çıktı

Nazilli'de, bir grup kadın son dönemde artan çocuk istismarlarına tepki için toplanarak, basın açıklaması yaptı.

A+A-

MEHMET ALİ CİNTOSUN - Son dönemde artan çocuk istismarların önlenmesine yönelik NazilliBayanlar Kulübü üyesi bir grup kadın, Belediye Meydanı önünde toplandı. Çocuk istismarcılarının, tacizci ve sapıkların idam edilmesini isteyen kadınlar, Ankara'da kaybolduktan bir hafta sonra öldürülen 8 yaşındaki Eylül ve Ağrı'da 18 gün önce kaybolan daha sonra cesedi bulunan Leyla'nın katillerinin bulunması için de yetkilileri göreve çağırdı. 

2-015.jpeg

Grup adına basın açıklaması yapan iki çocuk annesi Bahar Deveci, "Ankara Polatlı'da kaybolduktan bir hafta sonra toprağa gömülü cesedi bulunan ve cinsel istismara uğradığı tespit edilen Eylül kızımız yüreklerimizi yaktı. Yine Ağrı'da kaybolduktan 18 gün sonra cesedi bulunan 4 yaşındaki küçük Leyla'nın haberiyle kahrolduk. Onlar kötülüğün ne olduğunu bilmiyorlardı, Leyla ve Eylül'le birlikte baharı ve güneşi de gömdük arkadaşlarından. Her gün çeşit çeşit kayıp haberleri almaya devam ediyor, endişe ve korku içerisinde bekliyoruz. 

3-012.jpeg

Toplum olarak, tecavüzcüleri ve tacizcileri halk arasında görmek istemediklerini kaydeden Deveci, idam cezasının getirilmesini talep etti. İdamın yanı sıra bu tür suçluların en azından müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasını isteyen Deveci, toplumda kimsenin kimseye güvenmediğinin de altını çizdi. 

Basın açıklamasının ardından grup, "çocuklarımıza dokunmayın" sloganları atarak yürüyüş gerçekleştirdi. Ailelerin çocuklarınında yer aldığı protesto gösterinde minikler "bize dokunmayın" diyerek seslendi. 

4-009.jpeg

Polisin güvenlik önlemi aldığı, protesto gösterisi yürüyüş sonrası sona erdi.

1-012.jpeg

5-006.jpeg

6-004.jpeg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT