1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. NAZİLLİ

  4. Nazilli'de mahkum yakınları 'AF' istedi
Nazilli'de mahkum yakınları 'AF' istedi

Nazilli'de mahkum yakınları 'AF' istedi

Nazilli'de mahkum yakınları Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'den af istedi.

A+A-

Nazilli Belediye Meydanındaki basın açıklamasına, adli suçlar nedeniyle hapis yatan mahkumların yakınları ve aileleri katıldı. 'Tayyip dede babamı gönder', 'Affet bizi destekleyelim sizi', 'Kader kurbanlarına AF', 'Affet bizi devlet baba', 'Af istiyoruz' ve 'Affetmek büyüklüktür' yazılı dövizler taşıdı. Grup adına basın açıklamasını, üvey annesi, amcası ve yakınları yaralama ile kavga suçundan 4 ila7 yıl arasında hapis cezasına çarptırılan Ebru Argın yaptı.

“ŞARTLAR SUÇA TEŞVİK EDER”

Nazilli’de bir grup mahkum yakını FETÖ/PDY üyesi hakim ve savcıları tarafından yüksek cezalar verildiğini öne sürerek, bu nedenle af çıkartılmasını istediklerini dile getirdi. ‘Unutmayalım ki bugün içeride cezasını yatan kişiler bu dönemde yetiştirilen açlık, sefalet görmeyen kişiler değillerdir’ diyerek Af talebinde bulunan Ebru Argın; “Yanlış hükümetin elinde açlıkla, sefaletle, eğitimsizlikle ve haksızlıkla yetişen kişilerdir. Hiçbir insan günahla doğmaz. Toplum, aile ve yaşam şartları insanları suça teşvik eder. Hükümet bunu unutmamalıdır. Allah ıslah etsin derler ya işte tam o noktadayız bizler. Belki bir babanın yetiştirirken yaptığı hatalar, belki bir eşin yanlış tutumu, belki yoksulluk, belki de eğitimsizlik bu insanlar bir sebepten dolayı şuan özgürlüklerinden vazgeçtiler. Sanmayın sadece onlar vazgeçti hayattan. Aslında bizlerde vazgeçtik. Biz anneler, biz evlatlar, biz kardeşler vazgeçtik yaşamaktan. Suç sadece suçu işleyenin iradesi değildir. Bazen toplum, bazen hayat şartları. Ama hiçbir çocuk babasız ve annesiz, hiç bir anne ve baba da evladından vazgeçmek zorunda bırakılmamalı.”

‘MAHKUMLARIMIZ ISLAH OLDU’

Şimdi suç cezasız mı kalmalı diye soracaksınız diyen Argın; “Tabii ki hayır. Bizler mahkum yakınları olarak bunu talep etmiyoruz ama bunun farklı yolları farklı infaz şekilleri olmalıdır. Aileler parçalanmadan ıslah olan binlerce mahkum var. Bizler vatan haini olmadık, vatanı satmadık. Darbe gecesi demir parmaklıkları kırıp vatana sarılmak istedik ama yapamadık. İşte bu sebeple biz mahkumlar ve mahkum yakınları olarak bir şans istiyoruz. Son bir kez özgürlük istiyoruz. Bizler mahkumumuzun ıslah olduğunu düşünüyoruz. Daha fazla bu şartlarda cezaevinde kalmaları hem psikolojik hem bedenen hem ahlaken daha kötü duruma düşeceklerinin farkındayız. Sizlerde farkında olun. Herkes mahkum adayıdır, bunu unutmayın” ifadelerini kullandı.

whatsapp-image-2018-06-10-at-19.51.09-(1).jpegwhatsapp-image-2018-06-10-at-19.51.09-(2).jpegwhatsapp-image-2018-06-10-at-19.51.09.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

7 Yorum