1. YAZARLAR

  2. Engin Kocaman

  3. Nazillispor mızıkacıları
Engin Kocaman

Engin Kocaman

Haber Müdürü
Yazarın Tüm Yazıları >

Nazillispor mızıkacıları

A+A-

Hafta sonu göz bebeğimiz Nazillispor Tepecikspor’u 2-0 yendi. Maçtan daha çok son dakikalarda teknik her Salı günü yapılan basın toplantısında Ertem yaptığının profesyonel yaşama aykırı olduğunu bile bile, Nazillispor camiası ile dalga geçer gibi bir açıklama yaptı.

Yakışmadı hocam…

Ben burada taraftar illa haklı demiyorum. Taraftardan birkaç kişi Ertem’e küfürde etmiş olabilir. Basın tribününden maçı takip ettiğimiz için her şeyi duyamıyoruz lakin bu kulüp öyle ya da böyle 2’nci ligde yarışan, tesisleşmiş, birçok Anadolu kulübünden daha iyi imkanlara sahip olan, Türkiye liglerinin bir sezonda en fazla gol atan takımıdır. Ahmet hocaya burada bir soru sormak istiyorum. Sayın hocam bildiğim kadarıyla Samsun doğumlusunuz ve Samsun’da da çalıştınız. Bu el hareketini başka bir kulüpte, örneğin; Samsunspor veya Göztepe gibi ateşli taraftar grubuna yapsanız ne olurdu? Yani Nazillispor’un taraftarı kim ki, ne olacak diyerek mi böyle bir harekette bulundunuz. Tabi ki sizde bir bireysiniz. Kendinize küfredilmesinden hoşlanmazsınız fakat, taraftara hareket çekme yerine size küfrettiklerini iddia ettiğiniz kişileri emniyet güçlerine şikayet edebilirdiniz. O zaman her küfür edilen antrenör taraftara hareket çekse, küfretse Türkiye’de futbol oynanmaz. İngiltere’de oyuncu taç kullanacak, arkasında binlerce taraftar çılgınlar gibi küfür ediyor. Ya da teknik direktörlere Avrupa’nın birçok ülkesinde küfür ediliyor. Profesyonel yaşam sağduyulu olmayı gerektir.

NAZİLLİSPOR yönetimi nerede?

Benim anlamadığım Nazillispor yönetiminin bu sorun karşısında birleştirici güç olacağına, ayrıştırıcı güç olması. En azından bu taraftardan özür dilenmeliydi. O hareket sadece bir taraftar grubuna değil, Nazillispor taraftarına yapılmıştır. Bu kulüp bu kadar laçkalaştı mı? Bizim taraftarımız mı var ya diyorsunuz. Ama hiçbir zaman kendinizde bir suç buldunuz mu? Acaba bizler nerelerde yanlış yaptık dediniz mi? 50’nci yıl dedik kaç tane etkinlik yapıp birleştirici güç oldunuz. Birçok tanıdığım Nazillispor taraftarı yıllardan beri maçlara gelmiyor. Adamlar yemin ettik gelmeyiz diyorlar. Bu takım neden bu kadar taraftar kaybetti hiç düşündünüz mü? Her zaman karşılıksız sevgi istiyorsunuz. Taraftarda arada bir de olsa başarı istiyor. Yıllardan beridir aynı hataları yaptınız. Hala yapıyorsunuz. Takımda ilerleme yok. 50’nci yılımıza bile sahip çıkamadık ne yazık ki. Çünkü taraftarlarımız her sene ligi aşağı yukarı nerede bitireceğimizi tahmin ediyor. İnsanlarda heves kalmadı. Bu arada şunu da belirteyim, herkes gider Nazillispor taraftarı kalır. İnsanlar bu takım için gözünü feda etti. Yüzünde iz kalan arkadaşlarımız oldu. Nazillispor kimsenin değildir bunu da kimse unutmasın.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT