1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. SULTANHİSAR

  4. O proje Sultanhisar'da hayata geçti
O proje Sultanhisar'da hayata geçti

O proje Sultanhisar'da hayata geçti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından Türkiye genelinde başlatılan okuma-yazma seferberliği kampanyası Aydın’da başladı.

A+A-

Program sunucusu Müge Anlı, geçtiğimiz haftalarda Türkiye genelinde okuma-yazma seferberliği başlatmak istediğini söylemiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan da Anlı'nın bu isteğine yanıt vererek projenin başlamasında öncülük etmişlerdi. Bu girişimin ardından Halk Eğitim Merkezleri çalışmalara başladı ve kadınların okuma ve yazma oranlarını artırmak için sahaya indi.

"SULTANHİSAR'DA OKUMAYAN KALMASIN"

Sultanhisar HEM'de "Türkiye'de yaklaşık 2.5 milyon kişi bu afişi okumuyor. Sultanhisar'da okumayan kalmasın" sloganıyla yola çıkarak alan çalışması başlattı. Sultanhisar HEM Müdürü Halil Bagrık, ilk olarak alanda öğretmen ve muhtarlar tarafından duyuru yapıldığını, kampanyanın tanıtılması için bir çok noktaya afiş asıldığını belirterek okuma yazma bilmeyen vatandaşları tespit ettiklerini kaydetti. Bagrık daha sonraki aşamada kursların başlayacağını söyleyerek, "5 Mart itibariyle okuma yazma bilmeyen vatandaşlara yönelik 120 saatlik kurs başlatacağız. Bu kurs neticesinde, mayıs ayı gibi bitmesi planlanıyor, vatandaşlara belgeleri verilecek. Okuma yazma seferberliğini ilçemizde en iyi şekilde tamamlayarak vatandaşlarımızı okur-yazar hale getirmeyi planlıyoruz" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT