1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Oda Başkanların’ndan Vali Düzgün’e Ziyaret
Oda Başkanların’ndan Vali Düzgün’e Ziyaret

Oda Başkanların’ndan Vali Düzgün’e Ziyaret

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Ahmet Övüç ve beraberinde ki esnaf oda başkanları, Ahilik Haftası dolayısıyla Vali Orhan Düzgün’ü ziyaret etti.Ziyarette konuşan Kayseri Va...

A+A-

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Ahmet Övüç ve beraberinde ki esnaf oda başkanları, Ahilik Haftası dolayısıyla Vali Orhan Düzgün’ü ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Ahilik anlayışının önemli olduğunu söyledi. Düzgün, "Vakıf ve Ahilik geleneği bu toprakların geleneğidir. İkisi de birbirine yakındır. Toplumun sosyo ekonomik durumunun iyileştirilmesinde, ihtiyaçlarının karşılanmasında ve prensiplerin yerleştirilmesinde önemli iki müessesedir. Bende bu vesile ile Ahilik geleneğinin yeşerdiği topraklar olan Kayseri’de ki esnaf odalarımızın, oda başkanlarımızın ve hepsinin Ahilik Haftasını tebrik ediyorum" dedi.

Düzgün, "Günümüzde ticaret odalarının, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin kökeni diyebileceğimiz Ahilik geleneğinin bu topraklarda kutlanmasını da ilimiz adına gerçekten gurur vericidir. Bu geleneği yaşatmak, geçmişte olduğu gibi bugünlerde de yaşatarak gelecek nesillere de aktarmak son derece önemlidir. Günümüzde Ahi Evran’ın ilkelerini benimseyerek hem ticaret hayatında hem de aile hayatında gerçekten mutluluk verecek prensiplerdir" ifadelerini kullandı.

KESOB Başkanı Övüç’te Ahilik kutlamaları hakkında Vali Düzgün’e bilgiler verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT