1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Ödüle Doymayan Viyolonselciler
Ödüle Doymayan Viyolonselciler

Ödüle Doymayan Viyolonselciler

Genç viyolonselciler, uluslararası yarışmalarda Türkiye’ye önemli ödüller getiriyor. Ülker Tümer, Umut Sağlam, Gülce Sucular ve Buğrahan Sarıbaz, hocaları Dilbağ Tokay ile Nisan ayında Bulgaristan’da...

A+A-

Genç viyolonselciler, uluslararası yarışmalarda Türkiye’ye önemli ödüller getiriyor. Ülker Tümer, Umut Sağlam, Gülce Sucular ve Buğrahan Sarıbaz, hocaları Dilbağ Tokay ile Nisan ayında Bulgaristan’da katılıp birincilik, ikincilik, mansiyon ve en iyi hoca ödülleriyle döndükleri ‘Uluslararası Alman ve Avusturya Müziği Yarışması’ndan sonra yeni başarılara imza attı.

Genç viyolonselciler, 5-7 Mayıs 2015 tarihinde İtalya’da gerçekleştirilen ’25. Uluslararası Genç Müzisyenler, Città di Barletta Yarışması’ndan da ödüllerle döndü.

Yarışmanın Yaylı Çalgılar 18 Yaş Kategorisi’nde Absolute birincilik ödülünün sahibi Ülker Tümer olurken, birincilik Umut Sağlam’ın oldu. Aynı yarışmada üçüncülük ise Gülce Sucular ve Buğrahan Sarıbaz tarafından paylaşıldı. Her iki yarışmadan da "En İyi Hoca" ödülü alan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Dilbağ Tokay’ın öğrencilerini, 11 Haziran 2015 tarihinde Avusturya Kültür Ofisi Yeniköy’de verecekleri konserde dinleyebilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT