1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Odunpazarı’nda Trafik Yoğunluğu
Odunpazarı’nda Trafik Yoğunluğu

Odunpazarı’nda Trafik Yoğunluğu

Eskişehir’de, havaların ısınması ile birlikte tarihi Odunpazarı bölgesinin yerli ve yabancı misafirleri artınca, dar yollar yüzünden sıkışan trafik sürücüleri çileden çıkartıyor.Özellikle yurt içi ve...

A+A-

Eskişehir’de, havaların ısınması ile birlikte tarihi Odunpazarı bölgesinin yerli ve yabancı misafirleri artınca, dar yollar yüzünden sıkışan trafik sürücüleri çileden çıkartıyor.

Özellikle yurt içi ve yurt dışından gelen turistlerin en çok görmek istediği yerlerden olan tarihi ve turistik bölgeleriyle dikkat çeken Odunpazarı’nda dar olan yolların araçlarla işgal edilmesi hem trafiği etkiliyor hem de gelen turistlerin tepkisini çekiyor. Zaman zaman yolun her iki tarafına yapılan araç parkları yüzünden Odunpazarı’na çıkmak veya inmek isteyenler, tek şeritten ulaşım için dakikalarca beklemek zorunda kalıyor.

Çevrede yaşayan vatandaşlar, özellikle hafta sonları ve diğer tatil günlerinde Odunpazarı’nı gezmek isteyen turistler dikkate alınarak bölgede trafiği rahatlatacak önlemlerin alınması gerektiğini belirtiyorlar. Vatandaşlar ve çevre esnafı, Odunpazarı’ndaki sağ ve sol tarafa park eden araçlara karşı yapılacak bir düzenlemeyle bu trafik keşmekeşine son verilmesini istiyorlar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT