1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Öğrenciler Bir Günlüğüne Engelli Oldu
Öğrenciler Bir Günlüğüne Engelli Oldu

Öğrenciler Bir Günlüğüne Engelli Oldu

Bartın Üniversitesi öğrencileri, engellilerin yaşadıkları zorluklara dikkat çekmek amacıyla göz bantları takarak içinde zil olan top ile Goalball oynadı.Engelsiz Bartın Üniversitesi Koordinatörlüğü ta...

A+A-

Bartın Üniversitesi öğrencileri, engellilerin yaşadıkları zorluklara dikkat çekmek amacıyla göz bantları takarak içinde zil olan top ile Goalball oynadı.

Engelsiz Bartın Üniversitesi Koordinatörlüğü tarafından “Engelliler Haftası” nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bu kapsamında Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu ve Eğitim Fakültesi öğrencilerinin katıldığı bir etkinlik gerçekleştirildi. Öğrenciler görme engeliler tarafından oynanan Goalball adlı oyunda birbirleriyle yarıştılar. Gözlerini göz bantlarıyla kapatan öğrenciler, içinde zil olan topun sesini takip ederek kalelerine gelmelerine engel oldular. 10 dakikalık 2 devre şeklinde oynanan müsabakalarda 8 takım mücadele etti. Dev kalelerde gerçekleşen karşılaşmalarda öğrenciler, bir günlüğüne engelli olarak onların ruh halini yaşamaya çalıştı. “Engelliler Haftası” nedeniyle katıldıkları etkinlikte, kendilerini engelli gibi hissederek, empati kurmaya çalışan gençler Goalball oynarken zor anlar yaşadı.

Kıyasıya geçen karşılaşmalar sonunda Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Antrenörlük Bölümü 2’inci sınıf öğrencileri şampiyonluk kupasını kaldırdı. Turnuvada Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 4’üncü sınıf öğrencileri ikincilik, Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Rekreasyon Bölümü 1’inci sınıf öğrencileri ise üçüncülük kupasını aldı. Dereceye girenler kupalarını, Bartın Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Azize Toper Kaygın, Genel Sekreter Erturan Asiloğulları ve Engelsiz Bartın Üniversitesi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Sinem Tarhan’dan aldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT