1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Oklar Altın Dolu Testiyi Hedef Aldı
Oklar Altın Dolu Testiyi Hedef Aldı

Oklar Altın Dolu Testiyi Hedef Aldı

Kağıthane’de her yıl geleneksel olarak düzenlenen ’Okçuluk Yarışması’ renkli görüntülere sahne oldu. Yarışmada yaylarını içi altın dolu testiyi tam 12’den vurmak için çeken yarışmacılar, altınların sa...

A+A-

Kağıthane’de her yıl geleneksel olarak düzenlenen ’Okçuluk Yarışması’ renkli görüntülere sahne oldu. Yarışmada yaylarını içi altın dolu testiyi tam 12’den vurmak için çeken yarışmacılar, altınların sahibi olmak için mücadele etti.

Ata sporu olan okçuluk Kağıthane’de her yıl düzenlenen Okçuluk Yarışması’yla varlığını sürdürmeye devam ediyor. Kağıthane Belediyesi’nin Sadabat Yaz Etkinlikleri kapsamında geleneksel olarak düzenlediği Okçuluk Yarışması’nda yaylar hedefi 12’den vurmak için çekildi. Hasbahçe’de Serkan Aksarı’nın sunumu ile gerçekleşen yarışmaya AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve eşi Fatma Kılıç ile çok sayıda sporcu ve vatandaş katıldı. Okçuluğa dair bilgilerin paylaşıldığı etkinlikte ok atış teknikleri de gösterildi. Büyük beğeni toplayan gösteri sonrasında yarışmacılar içi 10 adet çeyrek altınla dolu testiyi kırıp altınların sahibi olmak için kıyasıya mücadele etti. Heyecanın zirve yaptığı yarışta ilk denemesinde hedefe en yakın atışı yapan Fatih Şen isimli üniversite öğrencisi, 3’üncü denemesinde testiyi kırarak altınların sahibi oldu.

"TÜM İSTANBUL ETKİNLİKLERE DAVETLİ"

Sadabat Yaz Etkinlikleri programlarına tüm İstanbulluları davet eden Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, “Geleneksel hale getirdiğimiz okçuluk yarışmalarında bugün arkadaşlarımızı izledik. Bugün testinin içindeki altınları almak için yarıştı arkadaşlarımız. Fatih Bey testiyi kırarak bu ödülü almaya hak kazandı. Ben bugün burada bulunan tüm sporcu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kendilerini kutluyorum” dedi.

Etkinliklerin devam edeceğini ifade eden Başkan Kılıç, ”Önümüzdeki hafta bisiklet ve uçurma şenliğimiz var. Daha sonra cirit etkinliğimiz var ve daha sonra da yağlı güreş etkinliğimiz var. Tüm Kağıthanelileri ve İstanbulluları etkinliklerimize bekliyoruz” diye konuştu.

"İNŞALLAH BU SPORA DESTEK VERENLER VE YAPANLAR ÇOĞALIR"

Ödülü kazandığı için hem şaşkın hem de çok mutlu olduğunu dile getiren Fatih Şen, “Böyle bir organizasyonda böyle bir hediye kazanacağım hiç aklıma gelmemişti açıkçası. İnşallah okçuluk sporu daha çok gelişir. Yapanlar ve destekleyenler çoğalır. Testiyi kırdık altınlar bizim oldu. Nice altınlara diyelim. Okçuluk sporu bize neler getirecek göreceğiz” şeklinde konuştu.

Modern okçuluk gösterileri ve asırlar öncesine ait ok atış tekniklerinin sunulduğu programda dereceye giren yarışmacılara madalyaları ve plaketleri Başkan Fazlı Kılıç tarafından takdim edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT