1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Oksijen yerine azot gazı verilen minik Ege yardım bekliyor!
Oksijen yerine azot gazı verilen minik Ege yardım bekliyor!

Oksijen yerine azot gazı verilen minik Ege yardım bekliyor!

Göz ameliyatı öncesinde oksijen yerine azot gazı verilen ve hayata tutunmayı başaran 5,5 yaşındaki Ege Avcı'nın ailesi, oğullarının bakım masrafları için yardım kampanyası başlattı.

A+A-

Olay, 10 Aralık 2018'de Torbalı'da meydana geldi. Ailesi tarafından hastaneye götürülen Ege Avcı'nın gözündeki şaşılık nedeniyle ameliyat olmasına karar verildi. Torbalı Devlet Hastanesi'nde ameliyata alınan Ege'ye, anestezi sırasında oksijen yerine azot gazı verildi. Kalbi duran ve beyninde ödem oluşan Ege, doktorların müdahalesiyle hayata döndürüldü, ardından Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi'ne sevk edildi. Ege Avcı, hastanedeki yaşam mücadelesini kazandı, ancak Serebral Palsi (Beyin felci) tanısı koyuldu.

AYLIK 1,300 TL'Yİ GEÇEN MEDİKAL MALZEME MASRAFI

Ailesi, yürüyemeyen, konuşamayan ve yaşaması için tamamen özel bakıma muhtaç hale gelen Ege için evin bir odasını ona ayırdı. Anne İpek Yeşilçam Avcı, çocuklarının hastane odasını andıran odada yaşadığını belirterek, "Yutkunamadığı için yemek yiyemiyor ve midesine takılan tüple besleniyor. Onun için, masrafları aylık 1300 lirayı geçen bir medikal malzeme giderimiz var. Sadece ayaklarının düz durmasına yarayan aparat için aylık 600 liralık bir giderimiz söz konusu ve bunlar çeşitli aralıklarla yenilenmek zorunda. Önceden, eşimiz dostumuzun yardımıyla bunları alıyorduk ancak artık böyle bir yola başvurmak zorunda kaldık. Hayırseverlerden yardım bekliyoruz" dedi.

190420191819468563411.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT