1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Öldürülen Muhtarın Yerine Eşi Seçildi
Öldürülen Muhtarın Yerine Eşi Seçildi

Öldürülen Muhtarın Yerine Eşi Seçildi

Siirt’in Eruh ilçesine bağlı Bağgöze köyünde uzun namlulu silahla öldürülen köy muhtarı Mustafa Turhan’ın yerine eşi Sebahat Turhan muhtar olarak seçildi.Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz ve 3’üncü Tugay...

A+A-

Siirt’in Eruh ilçesine bağlı Bağgöze köyünde uzun namlulu silahla öldürülen köy muhtarı Mustafa Turhan’ın yerine eşi Sebahat Turhan muhtar olarak seçildi.

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz ve 3’üncü Tugay komutanı Halil Soysal’ın Nisan 2015 tarihinde Siirt’ten Bağgöze köyünde misafir olduğu Mustafa Turhan, bir gün sonra Yazlıca köyü yakınlarında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Bu nedenle, 7 Haziran 2015 tarihinde Bağgöze köyünde milletvekilliği seçimlerinin yanı sıra muhtarlık için de sandık kuruldu. Seçimlerde, Mustafa Turhan’ın eşi Sabahat Turhan, tek adayla girdiği seçimlerde 443 oyun tamamını alarak köyün ilk kadın muhtarı seçildi.

Mustafa Turhan’ın oğlu Halit Turhan, annesi Sabahat Turhan’ın Bağgöze köyünün ilk kadın muhtarı seçildiğini, babasının faillerinin bulunmasıyla acılarının hafifleyeceğini söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT