1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Orman Ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Afyonkarahisar’da
Orman Ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Afyonkarahisar’da

Orman Ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Afyonkarahisar’da

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, muhalefet partilerinin seçim vaatlerine değinerek, “Onlar konuşur biz yaparız farkımız bu, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Yapmaya da dev...

A+A-

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, muhalefet partilerinin seçim vaatlerine değinerek, “Onlar konuşur biz yaparız farkımız bu, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, seçim çalışmaları kapsamında geldiği memleketi Afyonkarahisar’da, Emirdağ İlçesinde gerçekleştirilen “Yedikapı Barajı” açılış törenine katıldı. Emirdağ Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen törene Bakan Eroğlu’nun yanı sıra Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün, Emirdağ İlçe Kaymakamı Akın Ağca, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, AK Parti Afyonkarahisar milletvekili adayları ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Törenin açılışında konuşan Bakan Eroğlu, eğitimden, sağlığa, ulaşımdan, sağlığa ve ekonomiye varana kadar Türkiye’de çok büyük değişim ve dönüşüm yaşandığını bunu en iyi yurt dışından gelen gurbetçilerin bu değişimi daha iyi gördüklerini ifade etti. Yapılan yatırımlar ile Afyonkarahisar’ın çehresinin değiştiğini belirten Bakan Eroğlu, Türkiye ve Afyonkarahisar’da yapılanları şöyle anlattı:

“Afyonkarahisar’ın çehresi çok değişti bunu dışarıdan gelenler çok daha iyi görüyor. Allah’ın izni ile bunu muhteşem yapacağız. Emirdağ Afyonda muhteşem bir ilçe haline gelecek. Bunun alt yapısını yaptık üst yapısı için de çalışıyoruz. Çiçek gibi bir Emirdağ olacak. Eskiden bir dere ıslahı Türkiye’de yatırım programı çerçevesinde iz ödenekle devam ederdi. 2004 yılı öncesinde yatırımın devam ediyor gibi gösterilmesi için eski para ile 1 milyon ile devam ediyordu. Göletler içme suyu, sulama suyu gibi tesisleri bu ödeneklerle devam ediyordu. Paramızı pul yaptılar. Hükümetimiz bunu değiştirmek için çok gayret etti. Başta Cumhurbaşkanımızı Recep Tayyip Erdoğan. İstanbul’da Erdoğan’dan önce sokaklarda çöp dağları vardı. Hatta çöp dağları patladı Ümraniye’de 38 vatandaşımız öldü. Literatüre vahşi çöp depolama yeri Türkiye diye geçti utandık. Şimdi konuşanların biz o dönemden sizin cemazievvelinizi biliriz. ”

“ALLAH’A ŞÜKÜR BİZ HORTUMLARI KESE KESE GELDİK”

AK Parti iktidarı döneminde Türkiye’de ekonomik alanda da büyük dönüşüm sağlandığını kaydeden Bakan Eroğlu ”Enflasyon canavarı vardı. 2001’deki enflasyon canavarı yüzde 68’di. Faizler vardı. Devlet hazine garantili borçlanmayı aylık yüzde 63’le yapıyordu. Bütün vergilerin yüzde 86’sı faiz lobisine gidiyordu. Daha önce bu bankalar neden zarar ediyordu hayali şirketler kuruluyordu paraları alıp onu zarar hanesine yazıp hortumluyorlardı. Allah’a şükür biz hortumları kese kese geldik. Faiz lobisinin hortumlarını kestik mi kestik, İMF’ye olan 23,5 milyar dolar borcu ödedik mi ödedik. Ayrıca ilaç lobisinin hortumu vardı, şimdi konuşanlara geçmişte şunu sormalı senin döneminde bir antibiyotik kaçtı şimdi kaç lira. Sağlıkta nasıl büyük bir hamle yaptığımızı görüyorsunuz eskiden şu hastane, bu hastane vardı. İSKİ’ye giderken Okmeydanı SSK’nın önünde kilometrelerce kuyruk, ne kuyruğu sıra numarası almak isteyenleri. Ama şimdi Allah’a şükür 5 yıldızlı hastaneler var” dedi.

“ÇİFTÇİNİN CEBİNE YAKLAŞIK 1 Milyar TL PARA GİRECEK”

AK Parti iktidarı öncesinde Merkez Bankasında dövizin sıfırlandığını ama şimdi 140 milyar dolar döviz olduğunu hatırlatan Bakan Eroğlu, “Dünyanın en büyük yirmi ekonomisinin oluşturduğu G20’ Türkiye dönem başkanlığı yapacak. Bunun dışında borçları ödedik mi, hortumları kestik mi, Merkez Bankası dövizle doldu mu? Artık hava yollarını halkın yolları yaptık. Dünyanın en büyük hava alanını inşa ediyoruz. Zafer Bölgesel Havalimanını inşa ettik mi, ettik. Bütün yollar bölünmüş yol haline geldi. Ayonkarahisar’da 500 kilometre bölünmüş yol ile destan yazdık. Bu kardeşinizde çok büyük hizmetler imza attı. 76 şehre su götürüldü. Afyonkarahisar’da yer altı suyunda arsenik problemi var Afyon’un belli noktalarına arıtma tesisi kurduk Afyon memba suyu kalitesinde su içecek. En az çiftçinin cebine yaklaşık 1 milyar TL para girecek. İşte vatandaşa hizmet bu. Bunun için gölet ve barajları yapmaya devam ediyoruz. Çünkü su medeniyettir. Ormanlar yakınındaki vatandaşlarımıza bir takım gelir getirici, insanı yaşat ki millet yaşasın. Farkımız bu. Onlar konuşur biz yaparız. Farkımız bu. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından Yedikapı Barajının temeli Bakan Eroğlu ve protokol üyeleri tarafından butona basarak atıldı. Törende ayrıca Orman Köylülerini Destekleme (ORKÖY) projesi kapsamında katılımcılara sertifikaları verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT