1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Osmaneli 75. Yıl Anadolu Lisesi’nde "TÜBİTAK Bilim Fuarı" Açıldı
Osmaneli 75. Yıl Anadolu Lisesi’nde "TÜBİTAK Bilim Fuarı" Açıldı

Osmaneli 75. Yıl Anadolu Lisesi’nde "TÜBİTAK Bilim Fuarı" Açıldı

Bilecik’in Osmaneli ilçesindeki 75. Yıl Anadolu Lisesi’nde, ’4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları’ kapsamında "Bilim Fuarı" açıldı.Düzenlenen törene; Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, İlçe Milli Eğitim Mü...

A+A-

Bilecik’in Osmaneli ilçesindeki 75. Yıl Anadolu Lisesi’nde, ’4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları’ kapsamında "Bilim Fuarı" açıldı.

Düzenlenen törene; Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci, okul müdürleri, çok sayıda davetli ve öğrenciler katıldı. Okul Müdürü Orhan Yiğit, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarlarının Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında yürütüldüğünü belirtti. Yiğit “TÜBİTAK Bilim Fuarlarının çıkış noktası, okul ortamında okulun imkanlarını kullanarak bilim fuarı düzenlenmesidir. Diğer önemli husus ise, öğrencilerin çevrelerinde var olan malzeme ve kaynakları kullanarak proje geliştirmeleri ve sunmalarını sağlamaktır. Açılışını yapacağımız fuarımızda, fizik alanında 5 proje,edebiyat alanında 4 proje,tarih alanında 2 proje,matematik alanında 2 proje,kimya alanında 7 proje,biyoloji alanında 5 proje, Almanca alanında 2 proje, tarih alanında 3 proje, coğrafya alanında 2 proje, müzik alanında 1 proje olmak üzere toplam 31 projeyi 53 öğrencimiz 9 danışman öğretmenin nezaretinde özverili çalışmalarını ortaya koydular. Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Sevgili öğrenciler; biliniz ki, yeryüzünde hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır. Her çalışmanın mutlaka öncesi bulunmaktadır. Eminim ki proje çalışmalarınızın her biri ileride başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır. Proje çalışmalarında emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlara ve öğrencilere en içten dileklerimle teşekkür ediyorum. Gelecek yıllarda daha çok projelerle fuarımızın geleneksel hale gelmesi için ben, öğretmen ve öğrencilerim, daha fazla çalışarak daha güzel buluşlara imza atmaya çalışacağız" dedi.

Program daha sonra kız öğrencilerin dans gösterileriyle erkek öğrencilerin halk oyunları gösterisiyle devam etti. Fuara katılan katılımcılar daha sonra Bilim Fuarını gezerek öğrencilerin buluşları hakkında bilgiler aldılar. Bilim Fuarı üç gün okulun spor salonunda halka açık kalacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT