1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Osmaneli’de 22’nci Geleneksel TEK Kurşun Ve Trap Atış Müsabakası
Osmaneli’de 22’nci Geleneksel TEK Kurşun Ve Trap Atış Müsabakası

Osmaneli’de 22’nci Geleneksel TEK Kurşun Ve Trap Atış Müsabakası

Osmaneli Merkez Avcılık ve Atıcılık Kulübü tarafından bu yıl 22’nci Geleneksel Tek Kurşun ve Trap Atış Müsabakaları düzenlendi.Türkiye’nin çeşitli yerlerinden birçok avcı ve atıcı kulübünün katılım gö...

A+A-

Osmaneli Merkez Avcılık ve Atıcılık Kulübü tarafından bu yıl 22’nci Geleneksel Tek Kurşun ve Trap Atış Müsabakaları düzenlendi.

Türkiye’nin çeşitli yerlerinden birçok avcı ve atıcı kulübünün katılım gösterdiği yarışmalara 2 bin 500 kişi katılırken, müsabakalarda bin 150 sporcu birbirleriyle kıyasıya yarıştılar. Bu yıl müsabakalarda 55 metre Serbest Atış kategorisi, 35 metre Klasik Pet Şişe Atışı ve Trap atışları, 35 metre Tavşan hedef atışı olmak üzere toplam 4 kategoride sporcular birbirleriyle yarıştılar. Yarışmalarda alınan sağlık ve emniyet tedbirleri sporcuların ve izleyenlerin takdirini kazandı. Genç yaşlı herkesin ilgisini çeken organizasyonda, poligonlara çıkan amatör ve profesyonel birçok yarışmacı, sporseverler tarafından sıcağa aldırmadan büyük bir ilgi ve heyecanla izledi.

Osmaneli Merkez Avcılar Kulübü Başkanı Mustafa Öktem, yaptığı açıklamada, bu yıl 22’ncisini düzenledikleri geleneksel avcı ve atıcı bayramındaki amaçlarının, ateşli silahların düğünlerde, eğlence yerlerinde, maç sevinçlerinde kullanılmasını kesinlikle doğru bulmadıklarını belirtmek olduğunu dile getirdi. Öktem, "Bu tarz organizasyonlarla, atışa meraklı amatör olmaya aday dostlarımıza bu sporu sevdirmek, ata sporumuz olan atıcılığın geliştirilmesini sağlamak, ilçemizin tanıtımını, gelişmesini ve reklamını yapmak, avcılık ve atıcılıkla uğraşan tüm doğa sever sporcuların kendi aralarında tanışıp kaynaşmasını ve dayanışmasını sağlamak ve aynı zamanda kötü uğraş ve alışkanlık edinen genç kardeşlerimizi atıcılığa özendirmek gibi amaçlarla düzenlemekteyiz. Bu yıl 22’ncisini düzenlemiş olduğumuz Avcılık ve Atıcılık Bayramımıza, Bilecik, Bursa, Kütahya, Bartın, İzmir, Zonguldak, Sakarya, Eskişehir, İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Manisa, Afyon gibi illerden birçok sporcu katılmıştır. Yarışmalarda Klasik Pet Şişe atışında, Serbest Atış kategorisinde, bu yıl üçüncü defa düzenlenen Trap atışı ve Tavşan Hedef atışında birinci olarak kategorilerinde şampiyon olanlara Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin hediyelerini takdim etti. Etkinliğimizi ana sponsoru olan A.R.M.S. şirket yetkililerine ve Etkinliğimize katılarak bizleri maddi ve manevi destekleri ile güçlendiren tüm dostlarımıza şahsım ve tüm üye arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyor, müsabakalarda dereceye giren tüm sporsever dostlarımızı yürekten kutluyorum” dedi.

Oldukça ilgi gören etkinliğe, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin de katılarak bizzat atış yaptı. Birincilik sevinci yaşayan sporculara kupa, madalya ve hediyeleri, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin tarafından takdim edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT